10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

Stará Bělá vydřela výhru nad Zlatníky

23

Stará Bělá vyhrála o dvě branky.

Fotbalisté ostravské Staré Bělé sice získali další tři body, ale výkonem rozhodně neoslnili. Zlatníky naznačily své možnosti již v 1. minutě, jenže Chmel se svou příležitostí nenaložil zrovna optimálně. Hosté potom hrozili především ze standardních situací dobře kopaných Uvírou. Po jednou trestňáku hlavičkoval Holuša kousek vedle tyče. Do několika zajímavých situací se samozřejmě dostali i domácí, ale v prvním poločase se skóre neměnilo. Po přestávce se ovšem bodové plány hostů začaly bortit jako domeček z karet. Stačily dvě zbytečné ztráty balonu a Sýkora s Petríkem zajistili Staré Bělé rozhodující náskok – 2:0. Zlatníky ale neprodaly kůži úplně lacino. Dělovku Holuši ještě zvládl gólman Pitřík vyškrábnout. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem ovšem Fruncek vyslal do sólového úniku Korbela, který zachoval pevné nervy – 2:1. Favorit si definitivně oddechl až v 88. minutě. Střelu z úhlu sice brankář Janetzký vytěsnil, ale pouze k Petríkovi a ten dal výsledku konečnou podobu 3:1. Přestože se hosté nemají za co stydět, tak se krčí poblíž sestupového pásma. Stará Bělá naopak stále může snít o návratu do krajského přeboru.

FK Stará Bělá
Marek Lišaník (trenér): Nic horšího jsme asi v této sezóně nepředvedli. Bylo to bez nápadu, bez chtíče. Hrajeme doma a nechce se nám vůbec bojovat. Naopak soupeř šel od první minuty do nás důrazně, pěkně presoval a dělal nám problémy. Velká omluva patří fanouškům za dnešní hrozný zápas.

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: Starou Bělou jsme chtěli potrápit, což se nám podařilo. Domácí to s námi neměli jednoduché. Hrozili jsme hlavně ze standardních situací, které dobře kopal Uvíra. Jen mě mrzí, že jsme dostali úplně zbytečné góly. První dvě branky padly po hloupých ztrátách na půlce hřiště a soupeř toho dokázal využít.“

M. Pitřík [-] - J. Jurásek [-] (60. T. Brezovský [-] ) , M. Wendtner [-] , O. Malík [-] (83. A. Akritidis [-] ) , J. Dziža [-] , N. Sýkora [-] (60. J. Petrovský [-] ) , M. Petrík [-] , J. Vidiševský [-] , A. Lyčka [-] (72. D. Kožík [-] ) , D. Šebesta [-] , O. Pytlík [-]

K. Janetzký [-] - R. Uvíra [-] , J. Tůma [-] , R. Chmel [-] (60. J. Fruncek [-] ) , T. Němčík [-] , P. Holuša [-] (60. L. Fajkus [-] ) , D. Bláha [-] , M. Bláha [-] (72. M. Jaroš [-] ) , M. Korbel [-] , P. Pospíšil [-] , J. Morys [-] (66. O. Kořínek [-] )

ŽK: 21. O. Malík , 86. J. Petrovský , 87. T. Brezovský - 26. D. Bláha , 69. R. Uvíra , 79. M. Korbel .
Počet diváků: 143. Rozhodčí: HYKL Dominik - HRŇA Petr, SEIDLER René.