4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2021-2022

--

7. R. Chmel - 84. P. Turanský (p.)
18

Zlatníky remizovaly s Darkovičkami.

Také druhé utkání ve Zlatníkách skončilo výsledkovým smírem. Zatímco s Kozmicemi však domácí fotbalisté remízu brali, nyní po závěrečném hvizdu neskrývali zklamání. Ale pěkně popořádku. Hosty nepříjemně překvapila hned 7. minuta, kdy se po faulu na Martina Bláhu kopala standardní situace. Nutno říct, že dost daleko od branky a navíc kousek od postranní čáry. Chmel si z toho ovšem nic nedělal a zakroutil balon do vzdálenější šibenice – 1:0. Mladý gólman Darkoviček Walder určitě neměl čisté svědomí. Hosté mohli odpovědět při pěkné kombinaci Müllera s Moravcem, který však pálil pouze do rukavic brankáře Janetzkého. Jinak ovšem na trávníku dominovaly Zlatníky, které zahrozily nepřesnou ranou Fruncka a především příležitostí Korbela, který by ale udělal lépe, kdyby raději přihrál volnému Kavanovi. Ve druhém dějství nejprve domácí Martin Bláha rozezvonil tyčku. Hodně nebezpečně vypadala rovněž hlavička jeho týmového parťáka Korbela. V hostujícím dresu vynikal střídající Kuřidém, kterému scházely jen centimetry k vyrovnání. Darkovičky se však stále nevzdávaly, což se jim vyplatilo v 84. minutě. Surovec při trestňáku trefil ruku ve zdi stojícího Dočkala a rozhodčí Svoboda nařídil penaltu. V kádru hostů zahrává pokutové kopy již několik let Turanský a ani tentokrát neselhal – 1:1. Zlatníky se tak znovu musely spokojit s remízou, kterou Darkovičky braly všemi deseti.

TJ Sokol Zlatníky
Lukáš Werner, vedoucí Zlatník: „Jsme hodně zklamaní, protože jsme měli zvítězit. Kdybychom proměnili naše šance, tak bereme všechny body. Hlavně v prvním poločase jsme podali kvalitní výkon, když nám pomohl rychlý gól. Po přestávce už jsme byli přinuceni prostřídat sestavu, což se projevilo. Před zápasem bychom remízu brali, teď jsme smutní.“

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „S bodem musím být spokojený, protože jsme podali špatný výkon. Hlavně v prvním poločase kluci na hřišti spali, když nám nehrála křídla a neprosazovali se ani útočníci. Po přestávce se to zlepšilo, když soupeři rychle ubývaly síly. V závěru jsme Zlatníky přitlačili, bušili jsme do nich a povedlo se nám vyrovnat.“

K. Janetzký [-] - V. Dočkal [-] , J. Tůma [-] , R. Chmel [-] , M. Levay [-] (88. L. Němčík [-] ) , J. Fruncek [-] (74. L. Burda [-] ) , J. Kavan [-] (46. T. Řehulka [-] ) , D. Bláha [-] (65. R. Uvíra [-] ) , M. Bláha [-] (65. O. Kořínek [-] ) , M. Korbel [-] , P. Pospíšil [-]

P. Walder [-] - T. Müller [-] (46. A. Kuřidém [-] ) , L. Moravec [-] , A. Hanus [-] (68. D. Strachota [-] ) , K. Surovec [-] , P. Turanský [-] , T. Kabich [-] (46. M. Bajger [-] ) , J. Klečka [-] , O. Diviš [-] (86. J. Podžorski [-] ) , D. Rychnovský [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 31. D. Bláha , 64. M. Korbel , 74. J. Fruncek , 79. T. Řehulka , 80. R. Chmel - 18. D. Rychnovský , 43. O. Diviš , 77. A. Kuřidém .
Počet diváků: 90. Rozhodčí: SVOBODA Marian - JURYGÁČEK René, GANAJ Martin.