8.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

Slavkov neudržel tříbrankový náskok

39. D. Machura , 57. T. Krejsa , 77. T. Krejsa , 87. R. Lichý - 9. R. Urban , 34. D. Marek , 46. D. Marek , 49. R. Urban
17

Hradec skvělým finišem zlikvidoval tříbrankovou ztrátu.

Fotbalisté Slavkova zřejmě chtěli odčinit předešlý domácí výpadek se Štěpánkovicemi, protože do sobotního souboje s Hradcem nad Moravicí vstoupili hodně aktivně. Hned ve 4. minutě napřáhl zpoza šestnáctky Palkovič a přepálil břevno. O chvíli později zkusil něco podobného Urban a poslal míč nádherně ke vzdálenější tyči – 0:1. Domácí se osmělili po rohu Režnara, když Holuša prudkou hlavičkou protáhl gólmana Košárka. Za pár vteřin hrubě chyboval Gloga, Krejsa našel zpětnou přihrávkou Daniela Wiwigera a ten rozezvonil tyčku. Na opačné straně zpozorněl brankář Válek, kterého prověřil Urban. Ve 25. minutě se vyznamenal Košárek, protože vyškrábl jedovku Machury. Necelou čtvrthodinku před poločasovým hvizdem se skvěle uvolnil Kurka, který odcentroval do ohně a hostující dorostenec David Marek usměrnil balon do sítě – 0:2. Hradec se dostal zpět do zápasu ve 38. minutě, když se Machura postavil ke standardce a dalekonosným projektilem nachytal Košárka na hruškách – 1:2. Nástup do druhé půle však vyšel mnohem lépe Slavkovu. Palkovič vyslal kupředu Urbana, jehož pokus Válek neudržel v rukavicích a David Marek se ocitl ve správný moment na správném místě – 1:3. Snížení se snažil obstarat Machura, který dělovým přímákem málem přelomil břevno. Domácí toho litovali dvojnásob po učebnicové kolmici Hendrycha a úspěšném dloubáčku Urbana – 1:4. Hradec reagoval krásnou souhrou Manderly s Krejsou, který korigoval na 2:4. Právě Krejsa poté provětral pozorného Košárka. Vzápětí selhal domácí Černín, protože zblízka orazítkoval pouze břevno. Další obrovské tutovky zavraždili Daniel Wiweger s Manderlou. V 77. minutě znovu zaváhala hostující defenziva, což potrestal Krejsa – 3:4. Vyrovnání viselo ve vzduchu po výpadu Holuši a dorážce Krejsy. V 86. minutě už se fotbalisté Hradce dočkali. Po brilantním pasu Černína se zjevil před Košárkem volný Richard Lichý a ve skluzu dopravil balon do sítě – 4:4. Atraktivní přestřelka tak skončila remízou.

TJ Hradec n/M
Miroslav Mička, trenér Hradce nad Moravicí: „První poločas nám absolutně nevyšel. Pak nám sice gólman soupeře daroval gól, jenže místo toho, abychom se zvedli, tak jsme předvedli strašný vstup do druhé půle. Naštěstí jsme se úplně nepoložili, když Slavkovu docházely síly a my jsme vybojovali alespoň remízu. Vzhledem k průběhu utkání musím být s bodem spokojený.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme výborně vstoupili, když jsme si zaslouženě vytvořili dvougólový náskok a nesrazil nás ani smolný gól do šatny. Krátce po přestávce jsme vstřelili další dvě branky a vypadalo to nadějně. Pak jsme ovšem uvolnili střed hřiště a navíc jsme odešli fyzicky. Hlavně kvůli taktickým chybám jsme to nezvládli. Z Hradce jsme si měli odvést tři body.

M. Válek [-] - M. Černín [-] , M. Režnar [-] , R. Lichý [-] , D. Wiweger [-] (56. T. Wiweger [-] ) , R. Holuša [-] , D. Machura [-] , T. Manderla [-] , T. Krejsa [-] , T. Moc [-] , M. Lichý [-]

P. Košárek [-] - J. Borunský [-] (5. J. Král [-] ) , R. Hendrych [-] , R. Urban [-] (76. M. Gavenda [-] ) , D. Gračanin [-] (65. L. Soška [-] ) , K. Palkovič [-] , D. Marek [-] , M. Hruška [-] , K. Kurka [-] , J. Gloga [-] , F. Dziadkoviec [-]

ŽK: 50. M. Lichý , 90. R. Lichý - 76. R. Urban , 80. K. Palkovič .
Počet diváků: 48. Rozhodčí: HYKL Dominik - KYSELÝ Jiří, ŠUJAN Stanislav.