7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Slavkov padl doma se Štěpánkovicemi

19

Štěpánkovice ve Slavkově vyhrály o tři branky.

V důležité záchranářské bitvě byli po bodech mnohem hladovější hosté ze Štěpánkovic. Po pár vteřinách zápasu hrubě chyboval domácí Gračanin a Grigarčík prozkoušel gólmana Košárka. O chvíli později načechral Heider standardní situaci na hlavu Grigarčíka, který poslal míč přímo do rukavic Košárka. Slavkov si tak dlouho koledoval, až ve 12. minutě inkasoval. Po dlouhém nákopu si Liška hrudí sklepl balon mezi Glogu se Schneiderem a zkušeně překonal Košárka – 0:1. V dalších fázích první půle Košárka dvakrát zaměstnal Husovský. Ve 23. minutě se zřejmě měla pískat penalta, protože Gloga vyvedl uvnitř šestnáctky z rovnováhy Grigarčíka, který přitom pelášil sám na Košárka. Následně prověřili Košárka štěpánkovičtí Liška s Moslerem. Domácí se probrali až těsně před přestávkou, kdy Král našel ve vápně Gavendu, a zazvonilo břevno hostující kasy. Vzápětí oslovil Grygarčík nádherným diagonálním pasem Lišku, který sice přelstil Košárka, ale Gloga ve skluzu odklidil míč z brankové čáry. Také ve druhé půli byli střelecky aktivnější svěřenci trenéra Samsona, jenže pokusy Tomíčka, Harazima a Husovského velké nebezpečí neznamenaly. Potřebná pojistka přišla v 67. minutě. Husovský se postavil k zajímavému trestňáku z křídelního prostoru, balon prošel houštinou těl a zastavil se až za zády překvapeného Košárka – 0:2. Definitivně vymalováno bylo v 77. minutě. Harazim posunul míč Husovskému, proti kterému pozdě vyběhl Košárek a Husovský si počínal jako zkušený mazák – 0:3. Štěpánkovice se tak zcela zaslouženě radovaly z premiérového bodového zisku v sezoně.

TJ Sokol Slavkov
Jan Obludník, hráč Slavkova:: Z naší strany to nemělo nic společného s fotbalem. Nebyli jsme schopni si pořádně přihrát, nechodili jsme do osobních soubojů a naše bránění bylo znovu k smíchu. Štěpánkovice zvítězily naprosto zaslouženě, protože se rvaly o každý balon a ukázaly také mnohem větší fotbalovou kvalitu. Na nás momentálně leží těžká psychická deka. Někteří hráči navíc před takhle důležitým zápasem porušili životosprávu.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Jaroslav Samson, trenér Štěpánkovic: „Myslím si, že jsme zvítězili naprosto zaslouženě. Konečně se nám podařilo proměnit šance a těší mě také nula vzadu, když jsme domácí nepustili do vážnější šance. Celý zápas jsme byli silnější na míči a nebezpečnější než Slavkov. Navíc jsme vyhrávali osobní souboje a chtělo se nám více běhat než soupeři. Já jsem spokojený.“

P. Košárek [-] - M. Gavenda [-] (61. D. Marek [-] ) , Z. Nevlud [-] , T. Marek [-] (76. M. Frey [-] ) , R. Urban [-] (76. Š. Makovický [-] ) , D. Gračanin [-] , K. Palkovič [-] , J. Schneider [-] (46. J. Borunský [-] ) , M. Hruška [-] , J. Král [-] , J. Gloga [-]

M. Lukovics [-] - R. Heider [-] , P. Grygarčík [-] , J. Smažík [-] , M. Samson [-] , M. Grigarčík [-] (46. D. Harazim [-] ) , J. Tomíček [-] , R. Husovský [-] (79. L. Peterek [-] ) , L. Stříbný [-] (61. F. Stromský [-] ) , M. Liška [-] (70. J. Dluhoš [-] ) , D. Mosler [-] (89. J. Machala [-] )

ŽK: 40. R. Urban , 72. K. Palkovič , 81. D. Gračanin - 40. D. Mosler , 46. J. Smažík .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: BARTOŠ Ivan - BRABEC Roman, ŽÁČEK Marek.