4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Darkovičky těsně porazily Bolatice

17

Jediný gól zápasu daly Darkovičky v závěru prvního poločasu.

Fotbalisté Bolatic odjížděli z Darkoviček hodně naštvaní, protože se jim vůbec nelíbil výkon rozhodčího Slaného. Domácí zazlobili hned ve 4. minutě, když se Bajger řítil sám na brankáře Kramáře, jenže jeho střele scházela patřičná razance. Bolatice odpověděly dobrou příležitostí Skrocha, který ovšem balon netrefil ideálně, takže gólman Drobec měl značně usnadněnou úlohu. V dresu Darkoviček potom neuspěl agilní Turanský. První důležitý moment tedy nastal až ve 36. minutě.  Hanus totiž naservíroval míč na zlatém podnose Bajgerovi, který zachoval chladnou hlavu – 1:0. Právě Bajger vzápětí podruhé napnul síť, ale pomezní sudí viděl aut Hanuse. Po přestávce tropil neplechu především domácí Turanský, jenže pojišťovací trefu nezařídil. Naprosto totožně si pak počínal Surovec, který prováhal vhodný moment ke střele. Potom už začal úřadovat sudí Slaný, když nejprve za řeči udělil druhou žlutou kartu Janu Baránkovi. Deset minut před závěrečným hvizdem se šel předčasně sprchovat i Šamárek, který sejmul unikajícího Buchvaldka. Bolatice však i v devíti lidech dokázaly zahrozit. Po zákroku na Daniela Sikoru se dokonce dožadovaly penalty, jenže rozhodčí Slaný byl jiného názoru, takže body zůstaly v sobotním odpoledni v Darkovičkách.

FK Darkovičky
Radim Karsten, trenér Darkoviček: „Nastoupili jsme bez obou hrotových útočníků, kteří jsou na dovolené, takže jsme hráli ze zatažené obrany. V prvním poločase to bylo vyrovnané utkání, v němž jsme naštěstí vstřelili vedoucí gól. Po přestávce se to docela zvrhlo, když dostal soupeř dvě červené karty, a to rozhodlo. Bylo to hodně vyhecované.“

FK Bolatice
Vít Baránek, trenér Bolatic: „K zápasu tentokrát nic neřeknu. Chtěl bych pochválit své mužstvo za solidní výkon a bojovnost, ale samotné utkání ať vám zhodnotí rozhodčí. Rozhodčí nás k ničemu nepustili, třicet minut jsme hráli o devíti a navíc nám ještě neodpískali penaltu. Víc k tomu opravdu říkat nebudu.“

V. Drobec [-] - A. Hanus [-] , T. Kabich [-] , J. Podžorski [-] (58. R. Kempný [-] ) , N. Andrýsek [-] , K. Surovec [-] (92. M. Gai [-] ) , P. Turanský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] (85. D. Bochňák [-] ) , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]