3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

--

Zápas skončil remízou

19

Slavkov vyrovnal minutu před koncem.

V prvním poločase hýřili aktivitou zejména hosté ze Slavkova. Nejprve načechral Palkovič do šestnáctky pěkný roh a Cahel hlavičkoval kousek nad břevno. Zanedlouho se vydal kupředu Borunský, Gračanin pak balon nádherně patičkou posunul na Palkoviče, kterého vyčapal gólman Kovalík. Následoval roh Hendrycha, po němž se šikovně uvolnil Gračanin a neservíroval míč na zlatém podnose Cahelovi – 0:1. Mokré Lazce se osmělily až ve 24. minutě, kdy Lukáš po asistenci Wojnara vyprášil rukavice brankáře Košárka. Slavkov reagoval diagonálním pasem Urbana na rozběhnutého Gračanina, který však neseřídil mířidla. Těsně před přestávkou se tak paradoxně radovali borci v domácích dresech. Hostující stopeři Cahel s Markem se mezi sebou nedohodli, takže je přehlavičkoval Galvas, který vyslal do sóla Wojnara. Bývalého mládežnického reprezentanta sice vychytal Košárek, ale dorážka Němčíka už skončila v síti – 1:1. Zkraje druhé půle se otevřela dálnice před Borunským, jenže slavkovský středopolař slabší levačkou nezasáhl cílené zařízení. Postupem času se ovšem chopily dirigentské taktovky Mokré Lazce. Štěstí opakovaně zkoušel kanonýr Galvas, ale tentokrát mu nebylo přáno. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem však Wojnar zakroutil standardní situaci na zadní tyčku, kde číhal nikým nepokrytý Líbař – 2:1. Hosté byli zralí na ručník, jenže rána Šimečka se otřela pouze o břevno. Slavkov tedy stále živil bodovou naději a skutečně se dočkal remízy. Gračanin si narazil míč s Králem, aby ho následně předal Palkovičovi, který se výborně uvolnil a poslal balon zpoza vápna mazácky k bližší tyči – 2:2.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Tentokrát jsme si asi nezasloužili vyhrát, protože jsme podali hrozný výkon. Hlavně první poločas byl z naší strany katastrofální, když jsme vůbec neběhali. Pak nás trošku nakoplo šťastné vyrovnání a po přestávce už jsme byli lepším týmem. Dokonce jsme se dostali do vedení, ale pak nám moc nevyšla střídání a soupeř v závěru vydřel remízu.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „První poločas se mi líbil. Kluci dodržovali taktické pokyny, když na hřišti dřeli a snažili se hrát kombinačně po zemi. Vytvořili jsme si i dost šancí a zaslouženě jsme šli do vedení. Těsně před přestávkou jsme bohužel dostali hloupý gól a ve druhé půli nám odešel střed hřiště. Nakonec jsme byli rádi za remízu, které si vážíme.“

R. Kovalík [-] - M. Lukáš [-] , M. Němčík [-] (58. J. Garba [-] ) , D. Líbař [-] (83. K. Lomozník [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , R. Šimeček [-] (85. A. Hiemer [-] ) , J. Harazin [-] , L. Poštulka [-] , D. Exner [-] , P. Galvas [-] (86. A. Novák [-] )

P. Košárek [-] - J. Král [-] , J. Borunský [-] (73. M. Frey [-] ) , D. Cahel [-] , R. Hendrych [-] , R. Urban [-] , D. Gračanin [-] , K. Palkovič [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , T. Marek [-]

Počet diváků: 100. Rozhodčí: DVOŘÁK Martin - FRYČ Lukáš, GODFRYD Vojtěch.