3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2020-2021

16. M. Pěntka , 23. D. Kostka (vl.) , 45. D. Zbořil
19

Zápas skončil kvůli dešti předčasně.

Zápas se kvůli dešti nedohrál

V Ludgeřovicích si fandové užili sobotního fotbalu pouze padesát minut, protože potom se z nebe spustily provazce deště včetně krup. Rozhodčí Godfryd utkání nejprve přerušil, jenže na trávníku se objevily velké louže, které znemožňovaly jakoukoliv kombinaci. Nakonec tedy došlo k předčasnému ukončení zápasu, který se nejspíše bude celý opakovat. První poločas patřil domácímu mužstvu, když se ludgeřovičtí hráči předháněli v zahazování vyložených šancí. Několik stoprocentních příležitostí zahodil Zbořil, dvakrát selhal rovněž jeho útočný parťák Pěntka a k nim se ještě přidal Martiník. V hostujícím dresu zpytovali svědomí Šafarčík s Kostkou, kterého výborně uvolnil Adamčík. O jedinou trefu se tak postaral Zbořil, který nejprve vysunul kupředu Martiníka, ten se sice nechal gólmanem Greipelem vytlačil do ostrého úhlu, ale dobíhající Zbořil otevřel skóre – 1:0. Zkraje druhé půle však překvapivě zlobily Malé Hoštice, které se hnaly za vyrovnáním. Nejdříve našel Schrom dobře postaveného Dominika Klingera, jenže vyhlášeného kanonýra v klíčovém momentu neposlechl balon. O pár vteřin později se probil do tutovky Stříbný, ale zamířil těsně vedle tyče. Více už toho protagonisté sobotního duelu nestihli, protože začalo úřadovat počasí, takže si nejspíše brzy střihnou zápasový reparát.

Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic

„Po padesáti minutách tady začalo hodně pršet a foukat, takže rozhodčí zápas na pět minut přerušil. Bohužel se na hřišti vytvořily kaluže, takže s fotbalem by to nemělo nic společného. Jinak první poločas z naší strany připomínal festival neproměněných šancí. Po přestávce si dvě tutovky vytvořily i Malé Hoštice a pak už se to zrušilo“

Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic

„V prvním poločase si oba týmy vypracovaly hodně šancí. Více příležitostí asi měly Ludgeřovice, ale také my jsme zahodili dvě tutovky. Na začátku druhé půle jsme znovu dvakrát zahrozili, takže předčasný konec utkání nám možná trošku uškodil. Věřil jsem tomu, že minimálně vyrovnáme. Zápas by se měl opakovat.“

Malé Hoštice přijely ve středeční dohrávce třetího kola do Ludgeřovic v hodně polepené sestavě.  V prvním poločase si navíc vybraly pořádnou porci smůly. Smutným hrdinou utkání byl hostující Kostka, který se přimotal k úvodním dvěma obdrženým gólům. Skóre se nejprve měnilo v 16. minutě, když Kostka nešťastně tečoval pokus Pěntky a balon letěl mimo dosah brankáře Honky – 1:0. Ještě předtím agilní Pěntka po nezištném pasu Feketeho rozezvonil spojnici břevna a tyče. Podruhé se Kostka drbal za ušima ve 23. minutě, protože si po prudkém centru domácího Poláška vsítil ukázkového vlastence – 2:0. Těsně před přestávkou se Zbořil postavil k trestňáku a dokonale nachytal Honku na hruškách – 3:0. Ve druhém dějství Ludgeřovice viditelně polevily, takže kromě jedovatých ran Lischky a Martiníka nic nevymyslely. Fotbalisté z Malých Hoštic dokázali více zahrozit, jenže neměli zrovna střelecký den. Hodně nebezpečně vypadaly hlavičky Dominika Klingera. O kosmetickou úpravu nepříznivého stavu se chtěli postarat rovněž Adamčík se střídajícím Režnarem, ale pozorný gólman Hájek udržel čisté konto, takže se Ludgeřovice bodově dotáhly na vedoucí Jakubčovice nad Odrou.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Bylo to sice zasloužené, ale utrápené vítězství. Určitě dokážeme hrát mnohem lépe. Hlavně směrem dopředu se momentálně trápíme. V prvním poločase jsme byli jasně lepší, ale po přestávce Malé Hoštice hodně kousaly, když si vytvořily dvě stoprocentní šance. Do sobotního derby s Darkovičkami máme určitě co zlepšovat, protože druhou půli jsme hráli moc profesorsky.“

TJ Slavia Malé Hoštice
Roman Grygarčík, trenér Malých Hoštic: „Musím přiznat, že mě Ludgeřovice docela zklamaly. My jsme nastoupili v dost oslabené sestavě, když máme některé kluky zraněné a jiní byli v práci, ale stejně jsme byli domácím rovnocenným soupeřem. Podle mého názoru by zápasu slušela spíše remíza. My jsme si bohužel dali dva góly prakticky sami a navíc jsme neproměnili několik dobrých šancí.“

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] , D. Fekete [-] (78. V. Šafarčík [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] (57. D. Lischka [-] ) , J. Mudroch [-] (80. J. Kolenko [-] ) , L. Fojtík [-] (64. R. Koval [-] ) , D. Zbořil [-] , V. Polášek [-] , M. Postředník [-] (46. S. Kulig [-] ) , D. Nagy [-]

M. Honka [-] - P. Mlýnek [-] , D. Kostka [-] , O. Šafarčík [-] , D. Kašný [-] , M. Unruh [-] , V. Hrda [-] (88. R. Režnar [-] ) , D. Klinger [-] , M. Adamčík [-] (80. M. Pivoda [-] ) , D. Pospěch [-] , D. Schrom [-] (77. T. Stoček [-] )

Počet diváků: 150. Rozhodčí: JURAJDA David - KLIMEK Tomáš, PÍSEČNÝ Lukáš.