13.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2019-2020

--

Po smolném druhém poločase berou Pečky jen bod

57. J. Kubelka (vl.) , 80. O. Pavelka - 25. M. Rauch , 59. J. Krupička
19

Pečky měly jednobrankový poločasový náskok, který po pauze smazaly vlastním gólem. Vzápětí šli hosté opět do vedení, ale stejně ho neudrželi a v penaltách se jim už nedařilo.

Rauch zařídil překvapivé vedení

Domácí Jestřabí Lhota prohrála naposledy v sedmém kole a od té doby si připisuje samá tříbodová vítězství. V posledním kole hostili domácí borci tým Červených Peček - Pašinky, který naopak dlouho na tři body čekal a chytil se až obratem v minulém domácím zápase, kdy otočil výsledek proti Čechii Tuklaty. Co se dalo čekat od tohoto zápasu?

"Přijeli jsme ve slepené sestavě", uvedli hosté při nástupu k zápasu: "Máme tu hráče z rezervy, z dorostu, očekáváme hodně těžký zápas." A to se do puntíku naplnilo, přestože výsledek tomu dlouho neodpovídal. Hráči Jestřábky měli od úvodních minut převahu, bohužel ji nedokázali brankově vyjádřit. Naopak to byli hosté, kteří ohrožovali Karbana v domácí bráně ze standardních situací. Po rohovém kopu a zakončení Miroslava Raucha se také ujali vedení a na přestávku se šlo za překvapivého stavu 0:1. A to ještě Svoboda trefil jen tyč.

Pavelka poslal zápas do penalt

I druhý poločas nabídl stejný obrázek. Domácí více na míči, lépe kombinovali, ale hosté neváhali využít každou příležitost k protiútoku. Po čtvrthodině hry bylo srovnáno, když míč do vlastní branky poslal nešťastnou tečí Jiří Kubelka - 1:1. Hosté sice reklamovali útočný faul, ale neuspěli.

Jenže za dvě minuty na to se radovali opět hosté, protože Jakub Krupička se parádně trefil z přímého trestného kopu - 1:2. Do konce zápasu ale zbývala ještě téměř půlhodina hry. Pečení bojovali statečně, obrana nedovolovala domácím hráčům příliš gólových příležitostí a co prošlo obranou, to likvidoval Linhart, který čaroval v bráně Peček.

Deset minut před koncem ale využil zaváhání hostující obrany po dlouhém autu Ondřej Pavelka a z malého čtverce se mu podařilo překonat gólmana Peček - 2:2. Během závěrečné desetiminutovky se už žádnému celku vsítit branku nepodařilo, domácí zazvonili jen na tyč a proto každý tým získává po bodu. Kdo získá druhý, bonusový, o tom musely rozhodnout střely ze značky pokutového kopu.

Jestřábka zvládla rozstřel lépe

Pečečtí penalty asi trénují málo. Celkem absolvovali rozstřel třikrát a stejně jako v tomto zápase se jim nikdy uspět nepodařilo. Druhý bod tedy berou domácí borci a uhájili pátou příčku v tabulce.

FK Červené Pečky
Matěj Hanousek, hráč: S kolika hráči rezervy a dorostu jsme sem dnes přijeli, tak jsme odvedli solidní výkon. Dlouho jsme sahali dokonce po třech bodech. Nakonec máme jediný a i za ten jsme rádi. Penalty se nám bohužel nedaří, ze tří pokusů jsme v sezóně neuspěli ani jednou. To je škoda, mohly být nějaké bodíky navíc.

TJ Sokol Jestřabí Lhota
L. Karban [-] - M. Klička [-] , T. Robovský [-] , F. Krajíček [-] , M. Mikeš [-] , P. Kesner [-] , J. Hron [-] , P. Kureš [-] , T. Kubíček [-] , J. Věříš [-] (46. O. Pavelka [-] ) , D. Týma [-]

I. Linhart [-] - M. Převrátil [-] , T. Podnecký [-] , M. Rauch [-] , Z. Bulíř [-] - J. Kubelka [-] , J. Chochola [-] (75. J. Maršík [-] ) , M. Hanousek [-] , J. Krupička [-] (85. T. Charouzd [-] ) - J. Svoboda [-] , M. Hendrych [-] (58. D. Zákoucký [-] ) -

ŽK: 76. O. Pavelka .
Hráči zápasu: O. Pavelka - J. Krupička .
Počet diváků: 30. Rozhodčí: Kvasnička Václav - STANĚK Josef (N), POSPÍŠIL Pavel (N).