13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Bolatice rozhodly po půli

16

Bolatice vyhrály o tři branky

Ludgeřovicím scházelo proti Bolaticím několik opor, což se dost negativně podepsalo na jejich výkonu. Hosté přitom zažili přímo pohádkový vstup do utkání, když hned ve 3. minutě uviděl Mikoláš na zadní tyči Zbořila, který nezaváhal – 0:1. O necelou čtvrthodinku později však Kotík prodloužil roh Sebraly na Šamárka a ten hlavičkoval mimo dosah brankáře Hájka – 1:1. Domácí stále zlobili ze standardních situací, jenže pokus Gaidy po trestňáku Bočka pouze olízl břevno. Na opačné straně neuspěl Mikoláš a poločasová derniéra patřila chytrému lobu Šuly, který Hájek s obtížemi vytlačil do bezpečí. Druhé dějství otevřela další nebezpečná hlavička Gaidy. Ludgeřovice ovšem nebraly toto vyrovnání vážně, což se jim vymstilo. Nejprve putoval balon přes Sebralu a Obrusníka až k Šamárkovi, který mazácky zavěsil – 2:1. O pár vteřin později skvěle zapracoval Monsberger, Sebrala se Šamárkem vytvořili výbornou palebnou pozici pro Obrusníka, jehož křížná rána se zabrzdila až v síti – 3:1. Hosté trošku ožili v 73. minutě, kdy se šikovně uvolnil Mikoláš a Polášek pohotově korigoval na 3:2. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem ale vyhodil gólman Kramář míč na Sikoru a po obrovském nedorozumění s Hájkem si Němec vstřelil kuriózního vlastence – 4:2. Poslední direkt pak Ludgeřovice schytaly v 86. minutě. Boček vysunul kupředu Sebralu, po jehož přízemním centru úřadoval Petr Langer – 5:2.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Musím pochválit obě mužstva, protože fanoušci sledovali velmi kvalitní zápas. Nám moc nevyšel začátek utkání, protože jsme z první akce soupeře inkasovali. V úvodní čtvrthodince jsme se zahřívali jako dieselový motor, ale pak nastalo zlepšení. Byli jsme dostatečně agresivní a nakonec jsme zápas zvrátili v náš prospěch. Se třemi body jsme velmi spokojení.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: V Bolaticích nám scházeli čtyři hráči základní sestavy a pak jsem se navíc zranil i já, takže jsme museli improvizovat. Přesto jsme se brzy ujali vedení, když jsme vstřelili pěkný gól. Domácí se ovšem dostali zpátky do hry díky standardní situaci a po přestávce už jsme pořád jen dotahovali. Bolatice předvedly velmi bojovný výkon. Tentokrát jsme si nezasloužili zvítězit.“