2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

Chovanec rozhodl o třech bodech pro domácí

20

Jakubčovice daly góly na konci poločasu a hned zkraje druhého.

Fotbalisté Slavkova nastoupili v Jakubčovicích v hodně oslabené sestavě, takže favorit měl od začátku převahu, což ještě zvýraznily tendenční výroky sudích. Úvodní nebezpečnou příležitost vypracoval Murin pro Fertála, který ovšem nezkrotil mířidla. O pár vteřin později rozehrál Vavroš roh nakrátko na Chalupu, jenže balon se opět nevešel mezi tři tyče, což poté platilo i pro dalekonosný trestňák Vavroše. Ve 12. minutě se vyznamenal hostující gólman Košárek, když zlikvidoval tutovku Chovance po výborné asistenci Murina. A když už byl Košárek překonán, tak ho na brankové čáře obětavě zastoupil Cahel. Nerozhodný stav nezrušila ani 27. minuta, protože Vavroš z dalšího přímáku těsně minul šibenici. Deset minut před poločasovým hvizdem na sebe opět upozornil Vavroš, ale Košárek zůstal neprůstřelný. Borci ze Slavkova premiérově zazlobili po autovém vhazování Schneidera a jedovce Pekárka. V samém závěru první půle zakroutil Vavroš standardku na Chovance, domácí si pomohli ve vápně faulem na Dietricha a unfair výhodu Chovanec zužitkoval ve vedoucí trefu Jakubčovic – 1:0. Hosté ovšem neklesali na mysli. Za pár sekund Jonáš Král ideálně uvolnil Pekárka, který sice rozvlnil síť, ale pomezní Moravec si vymyslel ofsajd. Fotbalistům Slavkova pořádně zhořkl i začátek druhého dějství. David Molnár se vydal na ofenzivní výlet, našel uvnitř šestnáctky Chovance a ten neomylně zvýšil na 2:0. Pokusy Murina anebo Chalupy se pak daly označit spíše za propagační. V 63. minutě nabil David Marek balon Hruškovi a domácí Malina si málem dal učebnicového vlastence. Zanedlouho odpustil sudí Chlebovský hostům penaltu, když Jonáš Král fauloval ve vápně Konráda. Drama se snažil zařídit právě Jonáš Král, jenže po kombinaci Gavendy s Pekárkem selhal. Vzápětí se opřel do míče slavkovský Pekárek, který však minul bližší tyčku. Na opačné straně ztroskotal Fertál na spolehlivém Košárkovi. Hosté reagovali dělovým trestňákem Gavendy a poslední velkou šanci zavraždil jakubčovický Sommer, když zblízka přepálil břevno prázdné kasy.

TJ Tatran Jakubčovice
David Molnár - trenér: Na úvod nás čekal hodně nepříjemný soupeř ze Slavkova. Ale do zápasu jsme vstoupili velkou aktivitou, kdy jsme po 30 minutách měli vést 3:0 a mělo být po zápase. Ale situace v zakončení jsme řešili nepřesně nebo zbrkle. Až Chovanec těsně před poločasem přinesl uklidnění po standardni situaci, a taky ze začátku druhého poločasu přidal pojistku po pěkné a rychlé akci. Soupeř po celý zápas hrozil, i když jediným útočníkem, brejky, ale vše jsme zvládli abychom neinkasovali. Na úvod jsme velmi rádi za důležité tři body

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Zápas se mi těžce hodnotí, protože ho výrazně ovlivnili rozhodčí. My jsme nastoupili v hodně polepené sestavě, takže Jakubčovice byly samozřejmě silnější na míči a vytvořily si více šancí. Hodně mě ovšem mrzí, že o výsledku rozhodne gól po útočném faulu, a když pak můžeme vyrovnat, tak si rozhodčí vymyslí ofsajd. Po přestávce jsme brzy dostali druhou branku a ve zbytku utkání už se pískala rovina.“

Z. Buček [-] - L. Chalupa [-] , J. Schreier [-] , M. Fertál [-] , D. Chovanec [-] (61. J. Konrád [-] ) , T. Murin [-] (79. R. Šaran [-] ) , P. Šťastný [-] (70. D. Staff [-] ) , D. Vavroš [-] , D. Molnár [-] , Z. Sommer [-] , O. Malina [-]

P. Košárek [-] - D. Gračanin [-] (65. M. Gavenda [-] ) , D. Cahel [-] , R. Hendrych [-] , D. Pekárek [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , T. Marek [-] , K. Kurka [-] (22. D. Marek [-] )

ŽK: 70. T. Murin - 11. M. Hruška , 43. D. Cahel , 70. M. Gavenda .
Počet diváků: 46. Rozhodčí: CHLEBOVSKÝ Bohumír - ROBENEK Bohumil, MORAVEC Roman.