Libodřice potvrdily roli favorita

10. M. Pánek , 28. J. Košík , 33. T. Němec , 50. J. Košík , 51. P. Sova - 48. V. Lachman
18

Kdyby to bylo po první půli 5:0, tak by se nikdo nedivil. Ale domácí spoustu šancí zahodili a i proto mohli hosté krátce po pauze vykřesat jiskérku naděje. Jenže to byl jen ojedinělý výpadek domácích.

Tuklaty opět s torzem základní jedenáctky

Hosté k zápasu opět přijeli bez několika opor základní sestavy a na půdě Libodřic je čekal těžký boj. Navíc po dvaceti minutách hry musel střídat Nešpor, ale to už byl stav 1:0 pro domácí, když se v desáté minutě prosadil Milan Pánek.

Po půlhodině hry přidal další branku Josef Košík - 2:0 a po dalších pěti minutách sváteční střelec Tomáš Holub upravil na poločasových 3:0. Dalších mnoho šancí domácích ale zůstalo nevyužito a tak libodřičtí diváci o přestávce zklamaně prohlašovali, že už to mohlo být klidně 5:0 i více...

Vše podstatné v prvních šesti minutách

Do druhého poločasu nastoupili domácí hodně laxně s pocitem, že se nemůže nic stát. A ono se stalo. Hráči Čechie rychle přenesli hru dopředu, míč získal osamocený Vojtěch Lachman a z hranice šestnáctky vystřelil nepříliš prudkou ale umístěnou střelu. Skočdopole ji možná trochu podcenil a přes ruce skončila za jeho zády - 3:1.

Mohl to být začátek obratu, ale hned po rozehrání poslal Baško dlouhý míč na Pánka, ten se proháčkoval do velkého čtverce, nezištně našel Josefa Košíka, který nechytatelně napíná síť za Pazderou - 4:1. A aby toho nebylo málo, hned o minutu později si navedl míč po čáře velkého vápna Pavel Sova a přízemní střelou k tyči stanovil symbolicky už v 51. minutě konečný stav 5:1.

Gólů už se diváci nedočkali, ale zajímavé situace k vidění byly. Sympaticky bojující hosté měli příležitost z trestného kopu asi pět metrů před šestnáctkou, ale Patačik minul bránu. V akci byl také opět Lachman, který se probil podél brankové lajny, našel Vébra, jehož střela byla zblokovaná a pohotovou dorážku Patačika tentokrát skvěle vyrazil Skočdopole na roh.

Domácí hráli příliš pohodlně, spousta míčů šla zbytečně do stran a nebo dozadu. Občas si sice vytvořili tlak okolo Pazderovy brány, ale vyprodukovali jen několik nepřesných střel z dálky. Kolem osmdesáté minuty opět domácí přitlačili ve snaze vstřelit ještě nějakou branku, ale Škopkova příležitost byla zblokovaná obranou, hlavička Hrstky mířila mimo a Pánka tváří v tvář vychytal Pazdera. Neuspěl ani Hrstka, který proklouzl mezi Procházkou a Mattheyem, ale tuklatský gólman mu zmenšil střelecký úhel.

O střelbu se několikrát pokoušel i Baško, ale jak míče z jeho kopaček štípou, ví jen Procházka, který stál vždy v cestě. Poslední slovo mohl mít hostující Patačik, ale dnes mu nebylo přáno vstřelit gól, protože z dobré pozice po akci aktivního Lachmana netrefil dobře míč a Skočdopole se proti slabé střele stačil přesunout.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Po třech zápasech, které jsme prohráli, jsme odehráli slušný zápas. Musím, ale také jedním dechem dodat, že soupeř byl slabý. Hráči přesto měli chuť po vítězství a kombinační hra se nám celkem dařila. Celý zápas se hrál prakticky na jednu bránu.

Čechie Tuklaty
Roman Nešpor, hráč: K zápasu jsme odjeli ve splácané sestavě, horko-těžko jsme dali dohromady 11 lidí, Nešpor nastoupil se zraněním a také ho hned v 15.minutě musel střídat jediný náhradník Procházka, který také nebyl zdravotně fit. Při vší úctě k naším hráčům, sestava odpovídala spíše na klidný střed třetí třídy, nikoliv sestavě, která by mohla konkurovat poměrně silnému celku Libodřic. Proto bylo od začátku jasné, že bude záležet pouze na výši skóre. Domácí byli od začátku lepším týmem, důraznějším a i když hřiště nebylo dobré, dobře proti nám kombinovali. U nás snesl měřítko pouze bojující Lachman. Pro nás je momentálně boj s velkým počtem zraněných hráčů, k tomu se přidávají další absence. My musíme začít úplně od začátku a je potřeba budovat nový tým, který bude hrát sobě adekvátní soutěž. Fotbal má být radost a to od začátku této sezóny nezažíváme, spíše bojujeme sami se sebou… Čeká nás hodně práce. Více k tomu nemám co dodávat.

Počet diváků: 50. Rozhodčí: HUMPOLÁK Aleš - MLÁZOVSKÝ David (N), PAZDERA Josef (N).