26.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

Zdemyslice padly doma s Poříčím

5. M. Davídek (vl.) - 7. J. Šefl , 13. P. Byron , 35. P. Karlík , 65. J. Tupý
11

Zdemyslice v případě výhry mohly předskočit Klášter, který dnes prohrál v Žinkovách a vymanit se tak možné baráži o sestup, která týmum také hrozí. Poříčí však zápas ovládlo a odvezlo si tři body. Vzhledem k tomu, že Hradec 1946 dne s také naplno bodoval, nedostalo se Poříčí na chtěnou třetí příčku

Domácí vedli po vlastní brance Davídka

V závěrečném posledním kole okresního přeboru přivítaly Zdemyslice v derby Sokol Spálené Poříčí. Po páteční výhře Radkovic nad Nepomukem B byli již domácí zachráněni i před případnou baráží, a tak mohly oba celky nastoupit do utkání v relativním klidu a dobrém rozpoložení. Zápas se hrál za úmorného vedra a to se na výkonech týmů také podepsalo. Domácí začali aktivněji, již ve 3. minutě se ocitl v obrovské šanci Tomáš Zelený, ale na míč ve skluzu jen těsně nedosáhl. Domácí se dočkali v 5. minutě, když si míč vystřelený domácím Petrem Valešem srazil do vlastní branky hostující kapitán Miroslav Davídek - 1:0! Radost domácích však netrvala dlouho, jelikož v 7. minutě chybovali domácí obránci Kysela s Fialou, míče se zmocnil Jiří Šefl, pronikl z levé strany do vápna, svoji křížnou střelu trefil od tyče do brány a nedal Kotorovi v domácí brance sebemenší šanci - 1:1! Za dalších 5 minut  bylo s domácími ambicemi ještě hůře, neboť ve 13. minutě chyboval na středu domácí Ondřej Rous, míč mu sebral Petr Byron a střelou z dvaceti metrů pod břevno zvýšil vedení svého týmu - 1:2! Domácí se nevzdávali, ale jejich střely mířily mimo tyče hostující branky. Ve 30. minutě se dostával do sóla hostující Jakub Tupý, Kotora však jeho nájezd včasným výběhem zneškodnil. Poté hodně nebezpečně vypálil Jiří Šefl, ale střela jen těsně minula domácí branku. Hosté se dočkali třetího úspěchu ve 35. minutě, kdy po rohovém kopu propadl míč na malé vápno k Petru Karlíkovi a ten ho poslal nekompromisně do branky - 1:3! Tímto výsledkem skončil i první poločas.

Ve druhém poločase padl pouze jeden gól, domácí neproměnili penaltu

Domácí do druhé půle prostřídali a na jejich výkonu to bylo hned znát. Nejprve měl dvě velké šance Michal Valeš, ale jednou branku těsně netrefil a podruhé trefil Lukáše Vargu v brance hostů. Domácí stupňovali svůj tlak a Tomáš Zelený měl další šanci, ale z malého vápna trefil opět jen Vargu, následně ze stejné pozice branku těsně minul. V 61. minutě pronikl do vápna Aleš Polívka, byl faulovál, ale nařízený pokutový kop zazdil Petr Valeš, který poslal svůj pokus mimo branku. To tlak domácích ochromilo a hosté udeřili do otevřené obrany, když po rohovém kopu domácích chyboval Martin Kysela. Hostující Karlík zatáhl míč do vápna, přesným centrem našel na zadní tyči zcela volného Jakuba Tupého, který hlavičkou poslal míč do šibenice bezmocného Kotory - 1:4! Domácí odpadali a hosté mohli svůj náskok ještě navýšit. Třikrát šel sám na Kotoru Karlík, ale v první šanci ho Kotora vychytal, při druhé zpětně přihrál a Tupý netrefil prázdnou branku a při třetí opřel svoji střelu o břevno Kotorovy branky. Více se již v utkání nestalo a tak v derby zaslouženě zvítězilo Spálené Poříčí.

TJ Zdemyslice
Jindřich Kotora - brankař týmu: Dnešní zápas jsme dobře začali, šli do vedení, ale třemi naprosto školáckými chybami jsme umožnili soupeři rozhodnout o výsledku. Ve druhém poločase jsme byli 30 minut jasně lepší, ale co jsme opět dokázali zahodit za šance včetně penalty, to je až neuvěřitelné. Bohužel nás to provázelo celé jaro a budeme na tom muset přes léto zapracovat. Nejlepší hráči:TJ Zdemyslice - Tomáš Zelený, Sokol Spálené Poříčí - Jiří Šefl

J. Kotora [-] - O. Rous [-] , J. Fiala [-] (54. A. Polívka [-] ) , J. Jirgl [-] (54. T. Šilhánek [-] ) , P. Česal [-] (37. R. Čimera [-] ) , M. Valeš [-] , M. Valeš [-] , R. Šilhánek [-] , V. Krňoul [-] , T. Zelený [-] , M. Kysela [-]