26.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Vřesina se loučila výhrou

7

Vřesina sezónu zakončila výhrou nad Mokrými Lazci.

Mokré Lazce o víkendu vyrazily do ostravské Vřesiny a zpět se vracely s pětibrankovým přídělem. Zápas by se možná vyvíjel jinak, kdyby se hosté dostali do vedení. Projektil z dílny Mičky ovšem zlikvidoval gólman Köhler a volej Kostky po rohovém kopu Wojnara zaplul kousek nad břevno. Domácí naopak pálili ostrými náboji. Jejich kanonádu načal Hloušek, který nacpal balon zpoza šestnáctky do šibenice – 1:0. O pět minut později navíc dlouhán Hloušek zúročil své centimetry a přidal další zářez na svou střeleckou pažbu – 2:0. A když se v 64. minutě prosadil Antonín Hruzík, tak byly Mokré Lazce zralé na ručník – 3:0. Hosté však neházeli flintu do žita. O dramatickou zápletku se nejprve postaral Wojnar, když se trefil z nadějného přímáku – 3:1. Necelou čtvrthodinku před závěrečným hvizdem domácí lavička ještě více znervózněla. Němčík totiž výtečně zabojoval u rohového praporku a naservíroval balon na zlatém podnose Lukášovi – 3:2. Mokré Lazce pak začaly hrát vabank, což se jim vymstilo. Do jejich otevřené obrany vlétli Bican s Hlouškem, takže finální skóre znělo 5:2.

FC Vřesina
Petr Dombrovský - trenér Vřesiny: Po včerejším zápase Heraltic, to už dneska byl poklidný zápas. My jsme ale chtěli vyhrát, protože jsme se chtěli omluvit fanouškům za minulý zápas s Kobeřicemi, a chtěl jsme se loučit sezónou výhrou. Oba týmy byly oslabeny. Úvod zápasu byl opatrný. Nám se pak do pauzy podařilo vsítit dvě branky. Vstup do druhého vyšel lépe hostů, ale paradoxně jsme branku dali my. Soupeř pak dvěma góly zápas korigoval, a nám se až v závěru podařilo vsítit dva góly a uklidnit se. Hlavní je, že jsme sezónu zakončili výhrou.

FK Sokol Mokré Lazce
David Kostka, stoper Mokrých Lazců: „Nepodali jsme úplně špatný výkon, když jsme se dokonce zkraje zápasu dostali do dvou solidních příležitostí. Vřesina nás rozhodně nepřehrála, spíše spoléhala na důraz, který mnohdy přecházel do dost nečistých soubojů. Závěr první půle nám bohužel nevyšel, a přestože jsme to pak zdramatizovali, tak v závěru jsme to otevřeli a domácí využili brejky do otevřené obrany.“