22.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Slavkov vyhrál důležitý zápas

11

Slavkov sice vedl o tři branky, ale Heraltice zápas dokázaly zdramatizovat.

Důležitá záchranářská bitva mezi Slavkovem a Velkými Heralticemi určitě nenudila. Úvodní půlhodinka patřila bojovným hostům, kteří několikrát prověřili Patrika Košárka. Domácí gólman nejprve vyškrábl nad břevno trestňák svého jmenovce Jakuba Košárka, aby se pořádně zapotil také při střelách Otipky a Fojtíka. Ve 23. minutě už byl dokonce překonaný, ale Hruška míč po hlavičce Otipky odklidil z brankové čáry. Slavkov nastartovaly až hrubé chyby hostujícího gólmana Kleina. Ve 34. minutě Klein vyboxoval přímák Schneidera pouze do Tomáše Dietricha, který orazítkoval tyčku a pak balon úspěšně doklepl do sítě – 1:0. Další strašidelnou minelu Klein vyrobil pár vteřin před přestávkou. Schneider kopal standardku skoro z poloviny hřiště a balon k překvapení všech doplachtil do vzdálenější šibenice – 2:0. Velké Heraltice působily hodně šokovaným dojmem, což potvrdila 45. minuta. Centr Pekárka přizvedl Jan Král k Hendrychovi a ten při zakončení zachoval ledový klid – 3:0. Definitivně vymalováno mohlo být zkraje druhé půle, jenže Rohovský s Tomášem Dietrichem stoprocentní tutovky zahodili. Domácím se to vymstilo v 63. minutě. Vladimír Valchař našel na hranici šestnáctky úplně volného Adama Rolného a ten propasíroval míč pod nohou Patrika Košárka – 3:1. Vzápětí hosté opět vyšachovali slavkovskou defenzivu, ale Fojtík po asistenci Miroslava Rolného selhal. Dramatickou zápletku tak přinesla až 73. minuta. Adam Rolný s Miroslavem Rolným vytvořili výbornou palebnou pozici pro Fojtíka, který využil dostatku prostoru – 3:2. Domácí družinu mohl uklidnit Rohovský, jenže třikrát ztroskotal na Kleinovi. A když přistál chytrý lob Jana Krále pouze na břevně, tak skončil nedělní duel jednobrankovým vítězstvím Slavkova.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Do zápasu jsme vstoupili velice vlažně. Než jsme se stačili rozkoukat, tak jsme mohli inkasovat. Velké Heraltice byly silnější na míči, nám naopak vázla kombinace, takže jsme balony jen nakopávali a prohrávali jsme osobní souboje. Naštěstí jsme pak vstřelili dost šťastné góly. Ve druhé půli jsme se zbytečně moc tlačili dopředu, což se nám vymstilo. Nakonec to byly pořádné nervy.

TJ Sokol Velké Heraltice
René Štěpán, trenér Velkých Heraltic: : „Na těžkém terénu se hrál pěkný a hodně bojovný fotbal. V úvodní půlhodince jsme byli Slavkovu minimálně vyrovnaným soupeřem, ale pak jsme udělali tři fatální chyby a za všechny jsme zaplatili góly. Během přestávky jsme si řekli, že na to zapomeneme a ještě jsme dokázali zápas zdramatizovat. Po celou sezonu se nás nedrží štěstí.“

P. Košárek [-] - D. Gračanin [-] , P. Rohovský [-] (90. J. Král [-] ) , R. Hendrych [-] (70. D. Cahel [-] ) , D. Pekárek [-] , J. Král [-] , T. Dietrich [-] , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , R. Klement [-] , J. Obludník [-] (27. J. Pechník [-] )

P. Klein [-] - J. Tesař [-] (87. J. Richter [-] ) , D. Šimon [-] , M. Návrat [-] (66. M. Štěpán [-] ) , J. Košárek [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , K. Fojtík [-] , A. Rolný [-] (60. M. Valchař [-] ) , D. Zvardoň [-] (46. V. Kocián [-] ) , J. Otipka [-] (65. M. Zemborski [-] )

ŽK: 20. J. Obludník , 22. J. Král , 50. R. Hendrych , 56. M. Hruška , 63. Z. Nevlud - 50. V. Kocián , 58. K. Fojtík , 61. J. Otipka , 86. J. Tesař .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: FANC Josef - PŘEČEK Dušan, JURAJDOVÁ Lenka.