25.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Frenštát přehrál Starou Bělou

25. D. Renta , 28. J. Kovář , 45. R. Žitník , 66. M. Bartoň , 85. R. Špaček - 39. M. Richtár (p.) , 82. L. Macík
8

Frenštát doma přivítal Starou Bělou. Podzimní utkání skončilo vysokou výhrou Frenštátu.

Domácí vstřelili tři branky a hosté jedinou

Domácí vstoupili do utkání lépe. Dominovali a ukázali, proč jsou na prvním místě. Stará Bělá si moc šancí z kraje poločasu nevytvořila. Ve 25. minutě se měnilo skóre poprvé. Walder našel nádhernou přihrávkou Rentu, který doklepával do prázdné brány – 1:0. Hned o tři minuty později domácí navýšili vedení. Po rohovém kopu, zahrávaném Špačkem, si míč našel na zadní tyči Kovář a nemýlil se – 2:0. Domácí tuto branku brali jako dostačující a trochu polevili. Hosté se najednou dostávali více do hry. Jejich snažení vyústilo ve 39. minutě. Žitník v šestnáctce fauloval hostujícího útočníka a kopala se penalta. K té se postavil kapitán Richtár a bezpečně ji proměnil – 2:1. Domácí si uvědomili, že by měli opět začít hrát a v závěru poločasu přišla důležitá branka. Ve 45. minutě zahrával roh Špaček. Centrem našel Žitníka, který odčinil penaltový zákrok a skóroval gólem do šatny – 3:1.

Domácí přidali dvě branky, hosté jen zkorigovali

Druhá půle opět patřila Frenštátu. V 66. minutě opět udeřili. Z levé strany se dostal míč na Špačka, který vyslal nádhernou kolmicí střídajícího Bartoně. Ten zkušeně zakončil placírkou na zadní tyč – 4:1. Frenštát nadále kraloval na hřišti. Svého soupeře zatlačil na jeho polovině a Stará Bělá čekala na chybu. Ta však přišla až v 82. minutě. Hosté se dostali do protiútoku a Macík dokázal prostřelit střídajícího brankáře Nezhodu – 4:2. Domácí už nedopustili další snížení a naopak skóre navýšili. V 85. minutě napřáhl z osmnácti metrů Špaček, a i s pomocí břevna se nádherně trefil do branky náhradního gólmana Kučy – 5:2. Zápas se dohrál už v poklidu a Frenštát se ještě více přiblížil k vytouženému postupu.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm
Radim Špaček, kapitán mužstva: “Utkání se hrálo na výborně připravené hrací ploše, takže se dal hrát pěkný fotbal. Do utkání jsme nastoupili solidně a vytvořili jsme si šance. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení, ale druhá branka nás uspala. Mysleli jsme si, že to půjde všechno samo. Hosté nepůsobili úplně odevzdaným dojmem. Měli tam pár šikovných hráčů směrem dopředu, kteří se dostávali do šancí. Nakonec po penaltě snížili. Naštěstí jsme ještě do poločasu opět vedli o dva góly a myslím si, že to byl hodně důležitý gól, jelikož byl v závěru poločasu a byl to asi stěžejní moment utkání. V druhé půli už jsme chtěli dát šanci i mladším hráčům. Nakonec jsme přidali ještě dvě branky. Utkání jsme měli ve svých rukou. Soupeř nehrál “zaňdoura“ a hrál s námi otevřenou partii.“

R. Šimara [-] - R. Vaverka [-] , D. Renta [-] , J. Kovář [-] , P. Klimpar [-] , J. Malý [-] , O. Walder [-] , R. Špaček [-] , J. Farský [-] , T. Pokorný [-] , R. Žitník [-]