23.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Polanka vyhrála nad Pustou Polomí

9

Polanka doma vyzvala Pustou Polom. První vzájemný zápase těchto celků skončil jednobrankovým vítězstvím Polanky.

Domácí šli do vedení

Domácí vstoupili do utkání velice aktivně. Hned ve druhé minutě mohl skórovat Bartoš, hlavičkou však trefil břevno. V 6. minutě zfauloval Šmíd Skřehota a kopala se penalta. K ní se postavil sám postižený, ale branku trestuhodně překopl! Hra se vyrovnala Ve 20. minutě daroval domácím branku Muczka. Po nedorozumění s Bluchou se míč dostal k Uherovi. Ten jej přihrál před branku úplně volnému Bartošovi, pro nějž už to byla snadná práce – 1:0. Zbytek poločasu se dohrával mezi šestnáctkami a oba celky se střídali v držení míče. První půle skončila lépe pro domácí.

Polanka vedení uhájila

Domácí se dostali hned z kraje do dvougólového vedení. V 51. minutě špatně rozehrál Blucha. Míč mu vzal Kaluža, přihrál doleva na nabíhajícího Surovce, jehož první střelu vyrazil Muczka na tyčku. Od ní se míč odrazil zpět k Surovcovi a ten už napodruhé nezaváhal – 2:0. O dvě minuty později dostal výborný míč od Vybírala Uher a řítil se před branku. Jeho střelu na přední tyč vyrazil Muczka na roh. V 58. minutě vyslal Bartoš míčem doleva Kalužu, ten prošel do šestnáctky, vrátil míč před branku Uherovi, jemuž v zakončení zabránil včasným výběhem Muczka. Hosté snížili v 61. minutě. Mrázek zužitkoval míč za domácí obranu od Kuděly a prostřelil Řehulku. O 4 minuty později hlavičkoval po rohu těsně vedle Minařík. V další příležitosti se ocitl Mrázek, který přeměnil centr od Franka v gól. Ten však nebyl pro ofsajd uznán. V 86. minutě obral Bartoš o míč Minaříka a chytrým lobem vsítil svou druhou branku v zápase – 3:1. V závěru zápasu měl šanci ještě Šindler, avšak jeho střela zpoza šestnáctky brankáři moc starostí neudělala.

Sport-Club Pustá Polom
Petr Souček, trenér: “Do utkání jsme vstoupili strašně ustrašeně. Soupeři jsme nabízeli možnosti. Přežili jsme břevno i penaltu. Potom jsme po chybě gólmana, který neudržel míč, prohrávali. Do druhé půle jsme to trochu prostřídali. Po chybě jsme zase inkasovali. Snížení přišlo o pár chvil později. Nakonec jsme i vyrovnali, ale pomezní dle mého nesmyslně zvedl praporek nahoru. V závěru jsme inkasovali a už nebylo o čem. Utkání na krásném hřišti, ke zbytku se nechci vyjadřovat, protože mám na to svůj názor. Soupeř vyhrál zaslouženě.“