21.kolo, Moravskoslezský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Hlubina zaskočila Frenštát a odváží si bod

56. J. Malý , 90. M. Bolcek - 34. M. Sasko , 41. J. Schmutz
7

Frenštát doma hostil Hlubinu. První vzájemné utkání skončilo lépe pro Frenštát, který zvítězil.

Hlubina šla do dvougólového vedení

Zápas se odehrával v bojovném duchu. Hosté přijeli do Frenštátu s jasnou taktikou, kterou předváděli skoro celý zápas. Domácí si ale i přes obranný val hostů dokázali pár příležitostí vytvořit. Bohužel pro ně se ale žádná neujala. Slepými mířili Klimpar a po něm následně i Walder. Ve 34. minutě se tak dostali do vedení hosté z Hlubiny. Po chybě stoperské dvojce domácího týmu se k míči dostal Sasko a prostřelil gólmana Šimaru – 0:1. Domácí byli stále na míči, kombinovali a dobývali bránu soupeře. Žádnou dobrou příležitost ke skórování si však nevytvořili. V závěru poločasu ještě hosté přidali druhou branku. Míč se dostal ke Schmutzovi a ten si věděl rady – 0:2. Hosté tak vyškolili domácí z efektivity, kdy si v první půli opravdu vytvořili jen minimum akcí. Do kabin se tak šli domácí s dvoubrankovým mankem.

Domácí snížili, vyrovnávací branka přišla až v nastavení

Domácí do druhé půle změnili styl hry a za pár minut přišel i kýžený gól. V 54. minutě se domácí tedy dočkali snížení. Pavel Klimpar se dostal k míči, ale jeho střela šla do břevna, od kterého se však ideálně odrazil k Malému, který ho doklepl do brány – 1:2. Domácí postupně zvyšovali své tempo a hosté už neměli moc sil. I přesto statečně vzdorovali. Domácí si vytvořili několik standardních situací, ale žádná z nich se neujala. Frenštát stále dobýval branku hostů, kteří si ve druhé půli moc šancí nevytvořili. V nastavení však přišla odměna pro domácí. V 92. minutě se přece jen domácím podařilo vyrovnat. Po přihrávce ve vápně pod sebe se k míči Martin Bolcek, který křižnou ranou prostřelil vše, co mu stálo v cestě – 2:2. V závěru mohli ještě domácí převážit misky vah na svou stranu. Přibližně v 94. minutě zahrávali roh. K míči se dostal Renta, ale nedokázal míč protlačit do brány. Zápas tak skončil remízou a oba celky si do tabulky připíší po bodu.

SK Beskyd Frenštát pod Radhoštěm
Radim Špaček, kapitán mužstva: “První poločas byl z naší strany špatný, stereotypní. Hosté přijeli s jasnou taktikou, kdy hráli v hlubokém obranném bloku a my jsme se s tím nedokázali celou první půli vyrovnat. Stereotypně jsme nakopávali balóny dopředu a nebyli jsme schopni zareagovat nějakou změnou naší hry. Vytvořili jsme si pár šancí, ale Klimpar s Walderem je neproměnili. Pak jsme dostali po chybě branku na 0:1. Potom jsme zase soupeře zatlačili, ale všechny akce byly plané. Hosté udeřili podruhé a vytěžili z minima maximum. Do druhé poločasu jsme chtěli změnit styl hry a to se nám trochu podařilo. Doráželi jsme je a nenechávali jsme jim prostor. Snad celý druhý poločas se hrál jen na jednu bránu. Podařilo se nám snížit. Hosté docela odpadli fyzicky a my jsme je pořád tlačili. Měli jsme tam pár závarů a standardek, ale nebylo nám přáno vyrovnat. To se nám podařilo až v závěru. V posledních minutách jsme to ještě mohli strhnout na naší stranu, ale bohužel se to nepodařilo. Pro nás zklamání s výsledkem, ale zase musíme přiznat, že první poločas z naší strany nebyl dobrý a musíme se zvyknout, že k nám soupeři budou jezdit s takovou taktikou.“

TJ Unie Hlubina
Jan Krčmařík, hráč: “Kdyby nám někdo před zápasem řekl, že uhrajeme ve Frenštátu bod, tak by to pro nás bylo krásné, ale vzhledem k průběhu, když jsme poločas vyhráli 0:2, je to malinko zklamání. Ještě navíc k tomu, když jsme inkasovali na 2:2 až v 92. minutě. Chtěl bych ale pochválit celý tým, že každý jeden z nás tam nechal na hřišti vše a jezdili na krev do posledního hvizdu.“

R. Šimara [-] - R. Vaverka [-] (57. V. Jurek [-] ) , M. Bartoň [-] (54. D. Renta [-] ) , J. Kovář [-] , P. Klimpar [-] , J. Malý [-] , O. Walder [-] , M. Bolcek [-] , R. Špaček [-] , J. Farský [-] , R. Žitník [-]

J. Otoupalík [-] - M. Sasko [-] , O. Klíma [-] , R. Bochňák [-] (74. T. Herák [-] ) , M. Blokša [-] , J. Schmutz [-] (67. J. Hruška [-] ) , A. Hubeňák [-] , J. Vančo [-] (86. M. Tóth [-] ) , J. Hanauer [-] , J. Podraza [-] , J. Krčmařík [-] (90. D. Pompa [-] )

ŽK: 62. D. Renta , 83. J. Malý , 88. J. Farský , 90. R. Špaček - 57. J. Podraza .
Hráči zápasu: M. Bolcek - J. Schmutz , M. Sasko .
Počet diváků: 240. Rozhodčí: ŠAFRÁN Martin - ŠABACKÝ Filip, LAŠTUVKA Petr.