9.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

Marek Hrstka na Krakovany umí

10. M. Hrstka , 19. M. Hrstka , 44. M. Hrstka , 72. M. Pánek - 6. M. Kutil , 11. J. Špinka
24

Libodřický střelec se probudil v pravý čas a do sítě krakovanského Douděry nasázel během první půle tři góly. Pojistku na tři body pro domácí přidal v závěru druhého poločasu Pánek.

Domácí šli do vedení gólem do šatny

Úvod zápasu přinesl větší držení míče pro domácí borce, ale byli to naopak Krakovanští, kteří v šesté minutě vykombinovali situaci ve středu pole, za libodřickou obranu vyslali Martina Kutila, který levačku přes vybíhajícího gólmana poprvé rozvlnil síť - 0:1.

A další góly na sebe nenechaly dlouho čekat. Standardku uprostřed hřiště rozehrál Dittrich rychle na Marka Hrstku, který měl na dvaceti metrech od brány spoustu času a prostoru. Protože ale nevěděl, co s míčem, tak vystřelil. Douděru nejspíš trochu nachytal v nedbalkách, protože nepříliš umístěná střela zapadla pod břevno - 1:1. Za dvě minuty ale zase vedli hosté. Baško ztečoval střelu na roh, který rozehrál Sixta přesně na hlavu Jana Špinky - 1:2.

Hrál se celkem pohledný, rychlý fotbal a domácí toužili po vyrovnání. To se jim podařilo ve dvacáté minutě, když s chutí hrající Marek Hrstka vymotal dva Krakovanské, narazil si s Košíkem a pod vybíhajícím Douděrou z úhlu opět srovnal stav - 2:2.

Další možnosti nevyužil Sova, který nejprve po krásné kombinaci od Škopka přes Hovorku a Hrstku střílel slabě a potom nepřesně tečoval dlouhý aut Škopka. Aktivní Hrstka opět testoval pozornost Douděry, který tentokrát vytáhl střelu na břevno.

Příležitost měl i hostující Sixta, který neuspěl v samostatném nájezdu. Z rychlého protiútoku zamotali hlavu krakovanským obráncům Libodřičtí, vznikl velký závar, ale dorážky Pohanky, Košíka ani Pánka se za hradbu těl nedostaly.

Minutu před koncem pak završil čistý hattrick Marek Hrstka. Šindelář neodhadl odskok míče, Hrstka postupoval z úhlu sám a střelou pod víko strhl vedení na stranu domácích - 3:2.

Pánek podepsal účet

Druhý poločas začal platonickým tlakem hostů, který byl ale bez šancí, jen pár standardek. Z protiútoků byli ale nebezpeční domácí, ale Douděra držel stále naději. Byl úspěšný proti střelám Hrstky i hlavičce Dittricha.

Pěknou samostatnou akci předvedl Malina, který udělal z domácí obrany statisty, ale z úhlu nedokázal dotlačit míč do sítě. Byl z toho jen rohový kop, po němž odražený míč pálil Vodvářka, ale Skočdopole střelu vytáhl nad břevno.

Hosté prostřídali, zrychlili tempo, ale marně dobývali libodřickou tvrz. Naopak se Milanovi Pánkovi podařilo vypíchnout rozehrávku, navedl si míč na střed a tečovanou střelou překonal počtvrté Douděru - 4:2.

FK Libodřice
Pavel Škopek, hráč: Na začátku byl cíl jasný a to tři body. To se nám naštěstí povedlo. A to je asi to nejdůležitější. Zápas byl vyrovnaný a soupeř do poslední chvilky nic nevzdával. Druhý poločas jsme vypadli úplně z naší hry. Nechtěli jsme dopustit zvrat v utkání a tak to bylo celé takové nervózní. Klid se dostavil až po Pančusově gólu. Nicméně musíme dál makat a zajistit si co nejpříjemnější pozici do jarní části. Musím ještě dodat, že nás potěšil výkon a hattrick Máry Hrstky, ještě kdyby začal chodit i na tréninky :-)

TJ SK Krakovany
Jan Špinka, hráč: V Libodřicích se nám hraje historicky špatně a dnes jsme to opět potvrdili. Ještě jsme nevyjeli ani za značku Krakovan a už jsme byli na převlečení. Zápas jsme začali dobře. Dvakrát jsme vedli, ale domácí vždy dokázali vyrovnat. Opět se proti nám dařilo domácímu Hrstkovi, který dal tři buřty za poločas. Chudák Zdenda už z něj má osýpky. Za mě to bylo o malinko lepší než proti Býchorům, ale musíme ještě přidat. Do konce zbývají čtyři kola a máme cíl uhrát 20 bodů, tak to máme co dělat !!!

P. Skočdopole [-] - M. Hrstka [-] (87. M. Beníšek [-] ) , M. Pánek [-] , P. Škopek [-] , V. Dittrich [-] , L. Pohanka [-] , T. Němec [-] , A. Baško [-] , J. Košík [-] , P. Sova [-] , M. Hovorka [-] (57. M. Matějka [-] )

Z. Douděra [-] - A. Dostál [-] , J. Špinka [-] , L. Neruda [-] - J. Gerhát [-] , M. Kutil [-] , S. Šindelář [-] , Z. Vodvářka [-] , L. Tlučhoř [-] , T. Sixta [-] - J. Oberreiter [-] (61. J. Malina [-] )

ŽK: 65. M. Hrstka , 66. M. Pánek , 76. T. Němec .
Hráči zápasu: M. Hrstka .
Počet diváků: 75. Rozhodčí: FREUND Karel - MLÁZOVSKÝ David (N), KUBIČEK Luboš (N).