9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Jakubčovice nadělily kanára

20. Z. Sommer , 54. D. Vavroš , 63. D. Chovanec , 66. D. Chovanec (p.) , 68. D. Chovanec (p.) , 72. D. Chovanec
17

Po poločase vedli domácí o jednu branku. Ve druhé nadělili hostům dalších pět banánů.

Fotbalisté Kravař si zajeli do Jakubčovic nad Odrou pro hodně drtivou porážku. První poločas přitom výprasku nenasvědčoval. Domácí sice skórovali ve 20. minutě po nepříliš přesvědčivém zákroku gólmana Kurky a dorážce Sommera, jenže hosté stále kladli houževnatý odpor. Po vyrovnání sahali při rohu Nestroje a hlavičce Barcala, ale rozhodčí balon neviděli za brankovou čárou. Druhá půle už z kravařského pohledu připomínala horor. Předčasně vymalováno bylo od 54. minuty, kdy přistál v síti tečovaný trestňák Vavroše – 2:0. Ve zbytku utkání naprosto exceloval jakubčovický forvard Chovanec, který zaznamenal čtyři úspěšné zásahy. Dvakrát se přitom prosadil z pokutového kopu. Při první nařízené penaltě fauloval Barcal, zatímco v druhém případě se dopustil nedovoleného zákroku Dombek. Chovanec opakovaně prokázal pevné nervy, takže zkompletoval hattrick – 5:0. Své sobotní galapředstavení pak završil v 72. minutě, takže se hosté vraceli z Jakubčovic nad Odrou jako spráskaní psi – 6:0.

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Podali jsme velmi špatný výkon. V prvním poločase jsme se ještě drželi, ale po přestávce jsme úplně odpadli. Po druhém obdrženém gólu to kluci zabalili. Všichni se hrnuli dopředu, nikdo nebránil a Jakubčovice trestaly naše chyby. Tenhle zápas nám opravdu nevyšel, takže se nad sebou musíme pořádně zamyslet.“