12.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Souboj o třetí místo vyzněl pro Chodovou Planou

17

Přímý souboj o třetí místo viděli diváci v Chodové Plané, kam přijel čtvrtý Mrákov. Domácí fanoušci nakonec mohli mít radost, jejich tým totiž zvítězil 3:1

Chval poslal domácí rychle do vedení, nápor Mrákova odvracel brankář Petrželka

Oba týmy měly před utkáním stejně bodů. Jednalo se tedy o přímý souboj o třetí místo. Domácí začali skvěle a už ve 3. minutě poprvé rozjásal fanoušky Chodové Plané nejlepší střelec soutěže Pavel Chval. Hosté se nenechali rozhodit, hráli aktivně a to jim přinášelo i příležitosti, které ale nedokázali využít i díky výborně chytajícímu Petrželkovi v domácí svatyni. Hrozili ale i domácí, kteří spoléhali především na rychlé kontry. Do konce poločasu se už však skóre neměnilo.

Hosté se prosadili jen jednou, Růžek pouze snižoval

Zajímavý fotbal pokračoval i po změně stran, kdy měli více ze hry opět hosté. Domácí znovu několikrát podržel Petrželka a v 74. minutě se navíc dostal do šance René Táborek, jenž nezaváhal a zvýšil na 2:0. Mrákovští se nevzdali a o čtyři minuty později konečně také skórovali, trefil se střídající Michal Růžek. Závěrečný tlak už ale hostům vyrovnání nepřinesl a v závěru naopak definitivně rozhodl Jindřich Pelán. Chodová Planá tak v kvalitním duelu zdolala Mrákov 3:1.

TJ Slavoj Chodová Planá
Jiří Abramčuk (kapitán): Minulý týden jsme hráli s vedoucím Dlouhým Újezdem a teď jsme zase se čtvrtým týmem tabulky. Mrákov se mi líbil, hráli dobře, v pohybu. My dali brzy gól, což nám hodně pomohlo, protože pak jsme mohli hrát ze zabezpečené obrany na brejky. Musím pochválit brankáře Karla Petrželku, který chytal skvěle. Myslím, že hráčům Mrákova z něj vstávali vlasy na hlavě z toho, co jim pochytal. Ale celý mančaft hrál výborně. Ve středu zálohy se dařilo Jindrovi Pelánovi s Rudou Ovčačíkem. Musím pochválit i Vencu Benedikta, který to vpředu pod Pavlem Chvalem odjezdil a napadal jejich obránce, aby neměli čas na rozehrávku. Bylo to uhrané spíš vůlí a srdíčkem. Výborní byli diváci,kteří nás hnali. Soupeř byl asi fotbalovější, ale i my měli šance. Někdy to bývá tak, že dáte gól z jedné šance a jindy se z deseti netrefíte. Výsledek 3:1 byl pro ně asi krutý.

K. Petrželka [-] - D. Hanko [-] , J. Abramčuk [-] (18. R. Seitz [-] ) , V. Benedikt [-] (76. M. Šmolík [-] ) , P. Chval [-] , J. Pelán [-] , K. Hrdinka [-] (89. J. Ščasnár [-] ) , T. Sykal [-] , R. Ovčačík [-] , R. Táborek [-] , J. Plecitý [-]