13.kolo, Středočeský | Rakovník | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Oslabené Senomaty vyhrály na Olešné

23

V posledním pozimním zápase přivítala Olešná na svém hřišti Senomaty. Ty čekal hodně těžký zápas proti silnému soupeři, kterému se postavily bez absentujícího Vávry s Havlem, ale také bez zraněného Kučaby.

Tlak Olešné vyvrcholil gólem

Do zápasu vstoupily aktivněji Senomaty, ale nic vážnějšího si nevytvořily. Olešná šla více za gólem, ale ani ona si nic do první dvacetiminutovky nevytvořila. Síť se rozvlnila krátce po tomto časovém horizontu. Ivančík vysunul za obranu Topinku, který překonal Zajíce, ale radost domácích zhatil zdvižený praporek. Pár minut poté mířil těsně nad Polášek. Uběhla půl hodina hry a kanonýr Pásovky měl před sebou přímý kop z ideální vzdálenosti, ale ani z něj branku netrefil, byť jen těsně.

Ve 35. minutě vyvrcholil tlak domácích po centru T. Vodrážky, kdy míč hlavou za Zajíce poslal Černý, který tak potvrdil skvělou podzimní fazónu - 1:0. Ten samý hráč měl gólovku zanedlouho, ale když překonal hostujícího brankáře, za pět dvanáct mu radost překazil navrátivší se obránce, který vykopl míč z branky. Na Zajícovi si vylámal dále zuby v samostatném úniku Topinka. Závěr patřil hostům, ale finální řešení bylo hodně špatně, a tak šli do kabin s jednogólovým mankem.

Senomaty zápas otočily

Olešná musela sáhnout ke změně mezi třemi tyčemi. Zraněného Fiedlera vystřídal Gloser, který se neuvedl vůbec dobře. Uběhlo pár vteřin a nedorozumění mezi domácím brankářem a T. Vodrážkou potrestal Moroz - 1:1. Toto napravil o pár minut později krásným zákrokem proti dalekonosné střele jednoho z hostí. V 58. minutě nepotěšil svým rozhodnutím domácí sudí Polívka, který posoudil situaci v šestnáctce Senomat jako regulérní s pravidly.

Olešné se nedařilo tolik jako v prvním poločase, což jen stvrdil Poláškův další přímý kop opět nad. Následně přišel trest. Po hodině hry zahrávali hosté přímý kop, po kterém následoval závar. V něm se nejlépe zorientoval Trešl a vystřelil vedení na stranu svého týmu - 1:2. Gloser si připsal další pěkný zákrok, ale v 73. minutě už na Karnoldovo zakončení nestačil - 1:3. Senomaty si závěr zápasu pohlídaly, což jim Olešná, která mohla znovu inkasovat, dovolila svým laxním výkonem.

FC Olešná
Miloslav Doležal, vedoucí týmu: "Odehráli jsme utkání dvou poločasů. V prvním jsme byli lepší, dali gól, jeden nám nebyl pro těsný ofsajd uznán, měli 3 nebo 4 tutovky, leč vedli jsme jen 1:0. Druhý poločas začal nejhůře, jak mohl a po hrubé chybě jsme dostali snad v 15. vteřině gól. A pak už to šlo z kopce. Za stavu 1:1 jsme se dožadovali penalty za ruku, marně. Hosté byli ve druhé půli jasně lepší. My odehráli jako tým asi nejhorší poločas podzimu."

SK Senomaty
Jiří Kučera, trenér: "První poločas byl vyrovnaný, chvilku jsme byli lepší my, pak zase oni a pak to bylo vyrovnané. Ze standardky jsme prohrávali. Začátek druhé půle přinesl vyrovnání, když jsme potrestali chybu brankáře s obráncem. Olešná tam pak měla lepší desetiminutovku, ale gól nedala. My jsme dali dva, byli jsme fyzicky lepší a Olešná postupně odpadávala. Ve zbytku zápasu si už nic nevytvořila, my jsme to dotáhli a zaslouženě jsme brali tři body, jsem spokojen."

FC Olešná
V. Fiedler [-] (46. M. Gloser [-] ) - R. Topinka [-] (70. L. Helebrant [-] ) , T. Sejpka [-] (86. K. Köhler [-] ) , R. Polášek [-] , M. Křivánek [-] , J. Černý [-] , F. Blecha [-] , A. Hlavsa [-] , K. Ivančík [-] , T. Vodrážka [-] , M. Vodrážka [-]

SK Senomaty
A. Zajíc [-] - L. Mácha [-] , D. Moroz [-] , J. Kodeš [-] , M. Hudák [-] , R. Trešl [-] , T. Pichner [-] , M. Kokšál [-] (89. Z. Kukla [-] ) , M. Sailer [-] , M. Karnold [-] , A. Polcar [-]

ŽK: 43. A. Hlavsa , 66. M. Vodrážka .
Hráči zápasu: D. Moroz , J. Kodeš .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: POLÍVKA Zdeněk - POLÁŠEK Martin (N), SOJKA Petr (N).