--

--

--

--

Plzeňské derby ovládly Klatovy, Jůda vstřelil gól ala Karel Poborský ze stříbrného mistrovství Evropy

28. F. Diviš , 30. T. Jůda
32

Klatovy zažívají úspěšnou sezónu. Vítěznou šňůru neprodloužily minulé kolo v Rakovníku, odkud odjížděly s prázdnou. Nyní přivítaly doma Doubravku. Na programu tak bylo plzeňské derby, které nakonec domácí celek ovládl.

Nádherný gól Jůdy

Od první minuty byl k vidění boj o každý metr hřiště. Hrálo se od podlahy, zkrátka derby jak má být. Hosté hrozili z brejků a po standardkách. Domácí zase podnikali útoky přes strany a hostující gólman se měl co otáčet. Nejprve vychytal Krásného a potom i Diviše. Ten se ve 28. minutě po Bálkově individuálním průniku přes dva hráče a následném centru dostal do další příležitosti na zadní tyči, kde prostřelil vše, co mu stálo v cestě - 1:0.

Necelé dvě minuty poté obral Jůda hostujícího Světlíka a zakončil podobně jako Karel Poborský, který znehybnil portugalského brankáře na Euru 96 - 2:0. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale poločas skončil dvougólovým vedením domácího celku, který těžil z výborné dvouminutovky.

Doubravka recept na gól nenašla

Do druhé půle Doubravka dvakrát střídala, což zápas oživilo. Klatovy se nikam nehnaly, chtěly si vedení pohlídat a dotáhnout zápas do vítězného konce. Hosté dvakrát zahrozili, ale Rojíka nepřekonali. Krejčí v několika příležitostech nedokázal stáhnout brankový rozdíl. Za domácí trefil tyč Krásný. Druhý poločas byl plný nervozity, povídání, faulů a vzájemných potyček. Závěr domácí takticky kouskovali střídáním, čas jim hrál do karet a Doubravka nenašla recept ke vstřelení gólu. Derby tak ovládl domácí celek, který prožívá velmi slušnou sezónu.

SK Klatovy 1898
Michal Čadek, trenér: "Na Doubravku nemusím kluky hecovat, je to derby. Odehráli jsme zodpovedné utkání se ziskem tří bodů. Byl to víceméně soubojový zápas, ze kterého bych chtěl vyzdvihnout gól Tomáše Jůdy. Tohle dokážou jen páni fotbalisti. Klukům děkuji za to, že celý zápas odmakali."

SK Senco Doubravka
Jaromír Šimr, trenér: "Nebyli jsme schopni dát gól. Druhý jsme dostali po individuální chybě, neproměňovali jsme šance. Nedokázali jsme vstřelit kontaktní gól, abychom zápas zdramatizovali."

J. Rojík [-] - L. Bálek [-] , D. Dolanský [-] , F. Diviš [-] (86. J. Szedmák [-] ) , M. Janda [-] , D. Pavlovič [-] (81. I. Vojtko [-] ) , L. Krásný [-] (89. A. Aizner [-] ) , D. Tříska [-] (72. M. Mészáros [-] ) , D. Žáček [-] , Z. Cibulka [-] , T. Jůda [-]

J. Luhový [-] - J. Petr [-] (65. J. Motl [-] ) , V. Světlík [-] (46. M. Ungr [-] ) , L. Roubal [-] (46. J. Trojanec [-] ) , D. Künstner [-] , D. Skopový [-] (79. J. Štěrba [-] ) , O. Stružka [-] , D. Sýs [-] , D. Novák [-] , P. Krejčí [-] , P. Knakal [-]

Hráči zápasu: L. Bálek , T. Jůda , Z. Cibulka - J. Luhový .
Počet diváků: 170. Rozhodčí: Šimeček Libor - KLUPÁK Petr, TEUBER Ivan.