--

Kocourek nasměroval Jirny za třemi body

3

Jirny nevzdávají boj o první pětku tabulky a získaly proti Ústí tři body.

Po třech bodových ziscích v řadě středeční dohrávka 19. kola ČFL fotbalistům Jiskry moc nevyšla. Ke zraněnému Nikodémovi se přidal také brankář Krátký, s výpravou neodcestovali ani maturanti Pazdera se Skalickým.

Od úvodních minut získali domácí výraznou převahu s řadou standardních situací i šancí. Tu největší spálily Jirny v 15. min., po přímém kopu Kocourka, kdy po zásahu Truhláře zvonilo břevno. Hosté v úvodní části branku Kafky prakticky neohrozili. Ve 24. min. po dalším přímém kopu Kocourka a teči před brankou reflexívně zasáhl Truhlář, následná Vondráčkova dorážka hlavou skončila na břevnu. V 33. min. po přihrávce Vondráčka zahodil obrovskou příležitost zblízka Kocourek.

V závěru úvodní části v 41. min., kdy už se zdálo, že Jiskra poločas přežije, odkopl v pokutovém území J.Chleboun míč těsně před hlavou dotírajícího hráče, což posoudil rozhodčí jako nebezpečnou hru. Přísně nařízenou penaltu Kocourek bezpečně proměnil – 1:0.

Po nástupu do 2. poločasu hosté výrazně přidali a naznačili možný obrat. V 50. min. po přímém kopu Langera do vápna zůstal na zadní tyči neobsazený P.Chleboun, ale míč od jako kopačky skončil v zázemí. Krátce na to pronikl po křídle Smejkal, jeho zakončení však Kafku nemohlo ohrozit. Naděje pro Jiskru definitivně zhasla v 58. min., kdy si gólman Truhlář svůj do té doby úspěšný debut v ČFL pokazil špatným odhadem letu míče po rohu Kocourka, který si srazil do vlastní branky - 2:0.

Je to už třetí ústecký „vlastenec“ na jaře! Poté se zápas už jen dohrával, navíc v 69. min. chyboval před vlastním pokutovým územím Habrman, následovala blesková akce po křídle do šestnáctky, zpětná přihrávka a snadný gól zblízka pro Gončarenka – 3:0. V závěru si zahráli na obou stranách hráči z lavičky a zápas dospěl v poklidu do konce. Vzhledem k dalším výsledkům dohrávek se Ústí bohužel posouvá dále ke spodku tabulky, zatím těsně nad čáru ponoru.

AUTOR: Jan Skácel

SK Viktorie Jirny
F. Kafka [-] - J. Procházka [-] , L. Hruška [-] (60. D. Tokar [-] ) , O. Kejha [-] , M. Čepelák [-] - L. Křeček [-] (79. M. Mruvčinský [-] ) , J. Vondráček [-] , D. Kocourek [-] , M. Mareš [-] (82. M. Stockner [-] ) , S. Honcharenko [-] - R. Stöckner [-]

TJ Jiskra Ústí nad Orlicí
J. Truhlář [-] - V. Habrman [-] (70. M. Kukla [-] ) , A. Nágl [-] , J. Souček [-] , L. Smejkal [-] (73. M. Kopecký [-] ) , Z. Vaňous [-] (78. T. Pinkava [-] ) , P. Langer [-] , P. Chleboun [-] , J. Chleboun [-] , P. Falta [-] (81. T. Chalupník [-] ) , M. Coufal [-]

Počet diváků: 120. Rozhodčí: Řeháček Lubomír ml. - MARTÍNEK Petr, MRKÁČEK Michal.