20.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Bolatice doma padly s Heralticemi

12

Do přestávky vedli hosté o dvě branky. Domácí už jen ve druhém snížili.

Bolatičtí fotbalisté své fanoušky příliš nepotěšili, protože na vlastním stadionu nečekaně podlehli Velkým Heralticím. O první rozruch se sice postaral domácí špílmachr Sebrala, ale gólmana Patrika Kleina nepřekvapil. Hosté naopak napěchovali náboje mnohem ostřejší municí. V 6. minutě si Adam Rolný šikovně vyměnil balon s Fojtíkem, poté načechral centr na Jana Otipku a ten pohotovým volejem nedal brankáři Baránkovi sebemenší šanci – 0:1. Dravý nováček soutěže zaujal rovněž podařenou akcí Zemborskiho s Fojtíkem, který rozezvonil tyčku. Domácí se probrali z šoku až ve 28. minutě, jenže Kotík nezvládl finální fázi. Poté dvakrát zazlobil Obrusník, když po asistencích Balarina a Sebraly opakovaně ztroskotal na Patriku Kleinovi. Hosté trpělivě čekali na další příležitost do 45. minuty. Po dlouhém výkopu Patrika Kleina se nechal Gaida přetlačit Piatkevičem a Jan Otipka slízl gólovou smetanu – 0:2. Druhou půli otevřel jedovatý trestňák Gaidy. Na opačné straně skočil Piatkevič rybičkou do centru Adama Rolného, ale míč o chloupek přeplachtil břevno. Od 68. minuty hrály Velké Heraltice o deseti lidech, protože se Fojtík vykartoval na Bočkovi. Bolatice přesilovku okamžitě využily, když převzal Gaida balon od Bočka a levačkou korigoval na 1:2. Domácí samozřejmě přitopili pod kotlem, jenže Šula, Mudroch anebo Kotík pohořeli na spolehlivém Patriku Kleinovi. V nastaveném čase pak pořádně vzplanuly emoce, protože Sebrala úmyslně kopl Patrika Kleina kolenem a zamířil předčasně do sprch.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Soupeř dal bohužel velmi brzy vedoucí gól, takže se okamžitě zatáhl dozadu a čekal na to, co vymyslíme. My jsme se proti zhuštěné obraně dlouho nedokázali prosadit. Až pak jsme si vytvořili pár šancí, ale bez gólového vyjádření. Hosté stále hrozili z brejkových situací a krátce před přestávkou využili naši další chybu. Ve druhé půli jsme dokázali pouze snížit a v závěru to byla trošku divočina.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic:: „Přestože jsme podali nejlepší venkovní výkon, tak by asi zápasu více slušela remíza. Hodně nám pomohl vedoucí gól, po němž jsme se mohli soustředit na bránění. Bolatice potřebovaly hrát, ale soupeře jsme docela drželi na uzdě. Život jsme si zkomplikovali až vyloučením, po němž se domácí snažili vybojovat alespoň remízu.