16.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Prvomájová dohrávka skončila remízou

0

Domácí sice po poločase vedli, ale hosté hned na kraji druhého vyrovnali a remízové skóre už se nezměnilo.

Na prvního Máje se v Mokrých Lazcích uskutečnila velmi zajímavá dohrávka 16. kola. A protože dorazily nedaleké Kravaře, tak se třem stovkám fanoušků servírovalo prestižní derby. Hosté mohli udeřit hned v 1. minutě, jenže Pavelek nepřelstil brankáře Kovalíka. O čtvrthodinku později se tedy gólově zablýsklo na opačné straně. Nedůraznou hlavičku Lehnerta vystihl Bystrý a ve vápně zachoval ledový klid – 1:0. Bystrý pak dokonce mohl náskok domácích zvýraznit, jenže tentokrát selhal. Kravaře reagovaly slalomem Kahlera, ale pěkné individuální akci scházelo razantnější zakončení. Ve 37. minutě došlo k málokdy vídané události. Jako dva kohouti se totiž do sebe pustili Pavel Galvas s Bystrým, který byl za napadení vlastního spoluhráče vyloučen. Hosté v početní přesilovce přitáhli šrouby, jenže střídající Kupka zahodil sólový nájezd. V 54. minutě už Kovalík kapituloval, když Skoupal narýsoval krásnou kolmici pro Pavelka a ten předvedl učebnicový lob – 1:1. Svěřenci trenéra Štěpána toužili po úplném obratu, ale Kovalík příležitosti Těžkého, Gattnara, Hegera anebo Barcala skvěle zlikvidoval.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Kravaře na nás zkraje zápasu vletěly, ale naštěstí jsme to ubránili. Pak jsme šli dokonce do vedení, takže to vypadalo nadějně. Bystrý mohl vzápětí ještě zvýšit náš náskok, jenže hlavičkoval vedle. Naše snahy samozřejmě zastavilo vyloučení, po kterém už jsme se k ničemu nedostali. Moc bych to nechtěl komentovat, protože jsem to neviděl. Bod bereme, protože Kravaře byly lepším mužstvem.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Zasloužili bychom si zvítězit, ale vychytal nás Kovalík. Moc nám nevyhovovalo malé hřiště, na kterém se nedalo kombinovat. Mokré Lazce se hlavně po vyloučení stáhly dozadu, kde to všechno sbíral vysoký Půda. Je velká škoda, že jsme neproměnili první šanci. Místo vedení jsme naopak po velké chybě inkasovali. Pak jsme se hodně nadřeli alespoň na vyrovnání. Chtěl bych pochválit mladé rozhodčí.“

R. Kovalík [-] - R. Bystrý [-] , J. Žurek [-] (88. J. Galvas [-] ) , P. Galvas [-] (90. P. Ciminga [-] ) , A. Hiemer [-] (83. F. Mička [-] ) , D. Exner [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]

D. Kurka [-] - P. Ferenz [-] , J. Barcal [-] , J. Heger [-] , V. Těžký [-] , V. Koneczný [-] , D. Kahler [-] (46. P. Kupka [-] ) , M. Pavelek [-] (82. F. Baránek [-] ) , J. Gattnar [-] , M. Hahn [-] , M. Skoumal [-]

ČK: 37. R. Bystrý .
Počet diváků: 300. Rozhodčí: BORÁŇ Ondřej - FOLVARČNÝ Adam, OPĚLA Robin.