23.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2014-2015

--

--

Humpolec udolal Herálec a drží první místo

0

V taháku kola přivítal první pátého. Herálec by v případě vítezství řádně zamotal horní patra tabulky, ale Humpolec si nebezpečného soupeře pohlídal, neinkasoval stejně jako v Chotěboři a zejména dobrá obrana ho tedy drží na čele KP

Od úvodu tohoto nagnetu kola se hrál kvalitní a ofenzivní fotbal. Slušná návštěva viděla obrovskou šanci již v 1. minutě. Sám na bránu postupoval domácí Podoba, ale proti Žďánskému ještě neuspěl. Pak se střídali akce před oběma brankáři a soupeři se přetahovali o to, kdo vsítí důležitou první branku. Ta přišla v 6. minutě. V rychlém brejku posunul kapitán Kopic na Podobu a ten se již nemýlil 1:0. Hosté se snažili odpovědět zejména centry zprava, ale  domácí obrana v čele s Křížem vše zlikvidovala.

Do druhé půle nastoupili domácí se snahou o perfektní obranu. Díky ní nepouštěli Herálec do větších příležitostí. Ten se sice snažil, ale na velkém hřišti začal brzy cítit v nohách středeční dohrávku a v zakončení mu nezbývay síly. Pozorně bránící Humpolec vyrážel k rychlým kontrům. Po jednom takovém se kopal roh a po něm se hlavou prosadil dnešní střelec  Michal Podoba. Zvýšil na 2:0 a v podstatě tím zpečetil výhru lídra. Hosté se již na snížení nezmohli.

AFC Humpolec
Ján Kubík, trenér Humpolce: Šli jsme do zápasu s pokorou a se snahou především dobře bránit.Potvrdilo se, že nás dnes čeká velice kvalitní soupeř, který byl většinu zápasu nebezpečný. Později na něm byla znát únava z dohrávky se Světlou a my už si body pohlídali

TJ Sokol Herálec
Jiří Skála: Do dvacáté minuty jsme seděli v autobuse, pak se naše kombinovaná sestava probrala a uhrála přijatelný výsledek. Omezovali nás zdravotní trable, látali jsme složení všech řad. Soupeř byl navíc velice kvalitní a já mu můžu jen pogratulovat k vítězství

T. Kříž [-] - D. Alt [-] , D. Procházka [-] , R. Nermut [-] , T. Kopic [-] - J. Pikl [-] , P. Honzárek [-] , T. Jeřábek [-] , J. Kalivoda [-] (52. M. Kratochvíl [-] ) - M. Podoba [-] , R. Dalík [-] (86. J. Málek [-] )

M. Žďánský [-] - V. Uchytil [-] , O. Černý [-] , M. Ptaszek [-] , L. Cach [-] - P. Šustáček [-] , P. Hamák [-] , J. Ptaszek [-] , J. Bureš [-] - M. Boháč [-] , M. Najman [-]

ŽK: 66. P. Honzárek , 77. M. Podoba - 30. L. Cach , 52. O. Černý .
Hráči zápasu: R. Dalík , M. Podoba - M. Žďánský .