22.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2023-2024

Chotěboř veze tři body

21

Hosté těžké utkání zvládli a potrestali ztrácející soupeře na čele tabulky.

Hosté po půli vedli

V prvním poločase měli první větší náznak šance hosté, když z autu se k míči dostal Formáček, ale střela šla mimo branku. V 10. minutě našel Chlad přihrávkou na hranici vápna Dvořáka a ten levačkou prostřelil Pokorného - 0:1. V 17. minutě Jakeš na straně našel Chlada, ten se dostal přes dva hráče do vápna a opět nahrál Dvořákovi, který opět trefuje stejné místo Pokorného branky - 0:2. Ve 20. minutě Bažout hledal na zadní tyčce Dvořáka, ale nahrávku vystihl Pokorný. Ve 26. minutě se do velké šance dostal Čekal, ale Dobrovolný skvělým zákrokem jeho šanci zmařil. Do konce poločasu si ještě každý tým vytvořil nadějné pozice, ale ty brankou neskončily.

Hosté si vedení pohlídali

Druhý poločas si Chotěboř již pohlídala a Polnou do výraznější šance nepustila. Chotěboř si tak zaslouženě odváží z prostředí, kde se moc nevyhrává, tři body.

FC Chotěboř / web

TJ Sapeli Polná
TJ Sapeli Polná (web): Do zápasu proti Chotěboři jsme oproti vítěznému duelu na Vrchovině vstoupili s pěti vynucenými změnami v základní sestavě a hlavně na začátku zápasu to bylo na hřišti znát. Hosté si od první minuty vytvořili územní převahu, kterou přetavili ve dvě branky Dvořáka. Poté se hra více vyrovnala a také Sapeláci měli šance na snížení, ale dvě velké příležitosti zůstaly nevyužity. Druhý poločas už tolik fotbalové krásy nenabídl. Chotěboř pozorně bránila a nepouštěla nás do výraznějších šancí. Hosté se tak po zásluze dočasně posunují do čela tabulky, pro nás se jedná o druhou domácí porážku v sezóně

FC Chotěboř
Martin Jakeš (trenér): Jsem moc rád , že se nám povedl tento zápas dovést do zdárného konce. Myslím, že jsme předvedli kompaktní výkon po celý zápas. Pouze malá komplikace, když jsme museli střídat Bažouta v prvním poločase. Než k tomu došlo, mohli domácí zápas zdramatizovat, ale tuto pasáž jsme zdárně přečkali. Teď už se musíme soustředit na další zápas s Ledčí.

T. Pokorný [-] - T. Sedláček [-] (54. T. Matějíček [-] ) , M. Čekal [-] (87. P. Matějíček [-] ) , J. Mužík [-] , M. Šimek [-] , T. Vařejka [-] , M. Brabec [-] (46. A. Hojsák [-] ) , V. Lampíř [-] , F. Bačkovský [-] , O. Vícha [-] , Š. Bambula [-]