1.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Bolatice vyloupily Ludgeřovice

54. M. Pěntka , 65. K. Klos - 31. D. Kotík , 36. M. Sebrala (p.) , 59. M. Obrusník , 79. D. Kotík
0

Bolatice vedly po půli o dvě branky a svůj náskok udržely i po přestávce.

Bolatice v posledních týdnech šlapou jako dobře namazaný stroj, když již potřetí za sebou braly z venkovního výjezdu všechny body. Úvod zápasu obstaraly propagační pokusy hostujícího Šuly, respektive domácího Zoubka. Chleba se z velké části lámal ve 30. minutě. Po rohu ludgeřovického Klose balon zastavil rukou Duda, jenže gólman Kramář si na penaltu Pěntky zkušeně počkal uprostřed branky. Kramář pak okamžitě vykopl míč dopředu, Balarin načechral centr na Kotíka a ten bezpečně otevřel skóre – 0:1. O pět minut později se pískal pokutový kop i na opačné straně. Při rohu Bočka stáhl Pěntka k zemi Gaidu a Sebrala obrovskou příležitostí nepohrdl – 0:2.

Nástup do druhé půle však zvládli lépe domácí fotbalisté. Agilního Havlíka nejprve vychytal Kramář, jenže v 54. minutě už kapituloval. Klos našel na pětce nepokrytého Pěntku a ten dal zápasu nový náboj – 1:2. Radost Ludgeřovic ale neměla dlouhé trvání. Časomíra zrovna ukázala 59. minutu, když putoval balon po ose Sebrala – Boček – Kotík a Obrusník proměnil sólový nájezd učebnicovými jesličkami – 1:3. Po akci Fojtíka a křížné ráně Klose se ovšem znovu rýsovala dramatická zápletka – 2:3. Poté se od domácích odklonila štěstěna, protože Fojtík po přetaženém centru Klose otestoval tyčku. Bolatice se definitivně uklidnily v 79. minutě. Sebrala s Balarinem vytvořili výtečnou palebnou pozici pro Kotíka a ten pečetil na 2:4. V samotném závěru ještě zpackal tutovku Plaček, jenže hostům to pranic nevadilo.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Tuhle porážku beru z velké části na sebe. Zlomovým momentem byla má neproměněná penalta, při které jsem smolně podklouzl. Také v dalším průběhu zápasu se od nás odklonilo štěstí, protože jsme nedali dost šancí a dostali jsme spoustu laciných gólů. Kluci z Bolatic nám říkali, že jsme hráli výborně, ale to je nám k ničemu. Doma jsme potřetí obdrželi čtyři branky, což se prostě nemůže stát.“

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „V Ludgeřovicích to byl hodně vyrovnaný zápas, který rozhodla neproměněná penalta domácích. My jsme pak z protiútoku vstřelili vedoucí gól a ještě do přestávky jsme náš náskok zvýraznili. Ve druhém poločase na nás Ludgeřovice vlétly, ale naštěstí dokázaly pouze snížit. Je trošku škoda, že už sezona pomalu končí, protože v posledních týdnech se nám hodně daří.“

T. Hájek [-] - J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , L. Stepek [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] , R. Fejerčák [-] , D. Nagy [-] , P. Zoubek [-] , D. Havlík [-] , V. Horák [-]