13.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

Lazce daly Vítkovu bůra

24. P. Galvas , 43. D. Půda (p.) , 73. J. Garba , 80. T. Kosňovský , 82. P. Galvas - 34. M. Jurečka
0

Lazce v důležitém souboji získaly tři body. Vítkov nadále zůstává poslední.

Dopolední střetnutí mezi Mokrými Lazci a Vítkovem ovlivnil silný vítr. V prvním poločase pomáhal hostům, kteří zazdili tutovku hned po pár vteřinách zápasu. Jurečka přetáhl centr na Novosada, jenže vítkovský záložník nedokázal míč uklidit do sítě. Na opačné straně rozvlnil Bystrý boční síťku. Hosté poté zlobili hlavně díky chytrým kolmicím Kostery, ale rychlonohý Jurečka opakovaně ztroskotal na pozorném gólmanovi Nykšovi. V domácím dresu na sebe dvakrát upozornil Bystrý, když nádhernými ranami protáhl brankáře Nykše. Nerozhodný stav ovšem zrušila až 24. minuta. Košňovský načasoval přesný pas na Pavla Galvase a ten chytře přehodil Richtera – 1:0. Brzké vyrovnání měl na kopačce Dohnálek, jenže neprorazil defenzivní val soupeře. Mnohem lépe si počínal Jurečka, k němuž propadl křížný centr Slováka – 1:1. Posledně jmenovaný se mohl sám zapsat do listiny střelců ve 38. minutě, ale Nykš vytěsnil balon do bezpečí. Krátce před přestávkou se pískala penalta. Vítkovský Dubový sundal ve vápně hokejovým bodyčekem Šimečka a Půda zachoval pevné nervy – 2:1.

Úvod druhé půle obstaral aktivní Bystrý, který donutil Richtera k dalšímu reflexivnímu zákroku. Hosté se přihlásili o slovo při akci Pavlíčka s Jurečkou, jenže autor vyrovnávací trefy se tentokrát utopil ve vlastních kličkách. Klid do domácích řad mohl vnést Pavel Galvas, ale zahodil sólový nájezd. S výsledkem tak pohnul až netradiční kanonýr Garba, když se z pozice stopera vysunul dopředu a míč z rohu šestnáctky krásně otřel o vzdálenější tyčku – 3:1. Mokrým Lazcům okamžitě narostla křídla, jenže Žurek, Říman, Pavel Galvas, Wojnar anebo Bystrý pohořeli na spolehlivém Richterovi. Čtvrtou facku tedy Vítkovští schytali až z hlavy Košňovského, který těžil z centru Wojnara a lehké teče Římana – 4:1. Osm minut před finálním hvizdem navíc Wojnar ideálně namazal Pavlu Galvasovi – 5:1. Hosté naposledy promluvili do dějin utkání při kombinaci Kostery s Pavlíčkem, jenže Jurečka zase narazil na hbitého Nykše.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Zápas hodně ovlivnil silný vítr a ani terén nebyl zrovna jednoduchý. V prvním poločase to pro nás bylo strašně náročné, protože se nám balony zastavovaly ve vzduchu. Klíčovým momentem se stala proměněná penalta, která znamenala gól do šatny. Po třetí obdržené brance už to Vítkov zabalil. Podle mého názoru jsme vyhráli naprosto zaslouženě, když jsme měli mnohem více šancí než soupeř.“

TJ Vítkov
Miloš Grepl, trenér Vítkova:: „Výsledek rozhodně neodpovídá průběhu zápasu. Takový Jurečka klidně mohl vstřelit čtyři góly. Bohužel to tentokrát nemělo s fotbalem moc společného, protože nás udolal silný vítr. Když foukl, tak jsme měli problém se dostat za půlku. Dále jsme se dopouštěli hloupých chyb, které hratelný soupeř nemilosrdně trestal. Položili jsme se až po třetím inkasovaném gólu. Utkání by více slušela remíza.“

M. Nykš [-] - A. Hiemer [-] (71. M. Vošvrda [-] ) , J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , R. Bystrý [-] (79. A. Novák [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]