11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Bystrý rozhodl o výhře Lazců

0

Vedení Darkoviček otočil dvěma góly lazecký Bystrý.

Domácí fanoušci si poprvé hlasitě povzdechli při ofenzivním výletu zadáka Šimečka a pohotovém voleji Wojnara, který reflexivně vyrazil hostující gólman Varga. Darkovičky naznačily své možnosti ve 12. minutě, když se Strachota objevil tváří v tvář brankáři Nykšovi, ale velkou šanci zahodil.  O necelých pět minut později už hosté slavili. Felgenträger uviděl ve vápně nikým nehlídaného Lomozníka a ten předvedl učebnicovou rybičku – 0:1. Domácí však nepropadali panice. Ve 30. minutě vysunul Wojnar kupředu Bystrého, kterému sice střela nesedla, jenže balon se přesto dokutálel ke vzdálenější tyči – 1:1. V závěru první půle nejprve Wojnar protáhl z dálky Vargu, ale mnohem větší příležitost zavraždily Darkovičky. Kremzer šikovně uvolnil Felgenträgera, který ovšem zblízka pohořel na Nykšovi. Hosté zpytovali svědomí i v 50. minutě, neboť technický pokus Lomozníka o chloupek přeplachtil břevno. Na opačné straně se drbal za ušima Bystrý, když dělovou ranou málem zbořil tyčku. Darkovičky reagovaly drzým výpadem Ondiče, který prosvištěl kolem Garby, jenže následně ztroskotal na Nykšovi. Zanedlouho se vyšrouboval do vzduchu Strachota, ale jeho hlavička se nevešla mezi tři tyče. Seřízenější mušku ukázal mokrolazecký Pavel Galvas, jehož přímák zneškodnil Varga. V 77. minutě se naopak zapotil Nykš, když lapil jedovku Wickera. Chleba se však lámal až o pár vteřin později. Bystrý si před šestnáctkou povodil hostující zadáky jako medvědy a krásně zavěsil míč k bližší tyči – 2:1. Vítěznou pojistku mohl přidat čerstvý Hiemer, jenže po asistenci Wojnara si vylámal zuby na Vargovi.

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník Mokrých Lazců: „Podle mého názoru jsme vyhráli zaslouženě, protože jsme si vytvořili více šancí než Darkovičky. Hosté sice hrozili z celkem nebezpečných brejků, ale kdybychom proměnili všechny tutovky, tak jsme mohli být úplně v klidu. Přesto uznávám, že nám to tentokrát moc nešlo. Nohy nás moc neposlouchaly, když jsme se dopouštěli spousty nepřesností. Hlavní jsou ovšem tři body.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Určitě jsme si nezasloužili prohrát, ale v posledních zápasech prostě umíráme na neproměňování šancí. Mokré Lazce hodně podržel jejich brankář, když výborně zmenšoval střelecký úhel. V koncovce jsme opět zklamali, zatímco na domácí straně se projevila chytrost útočníka Bystrého. U obou inkasovaných gólů jsme však byli v defenzivě velmi nedůslední.“

M. Nykš [-] - J. Žurek [-] , P. Galvas [-] (90. A. Novák [-] ) , D. Exner [-] (63. A. Hiemer [-] ) , R. Bystrý [-] (85. M. Vošvrda [-] ) , P. Wojnar [-] , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]

P. Varga [-] - A. Felgenträger [-] , T. Ondič [-] (65. R. Wicker [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (76. T. Kabich [-] ) , P. Buchvaldek [-] , K. Lomozník [-] (79. R. Kempný [-] ) , O. Diviš [-] (90. M. Lampart [-] ) , D. Strachota [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

Počet diváků: 100. Rozhodčí: TVARDEK Erik - MATĚJEK Vojtěch, ZÁVODNÝ Vít.