10.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Bolatice tradičně 3:3

0

Bod Mokrým Lazcům zajistil devět minut před koncem Ciminga.

Nedělní atraktivní souboj Bolatic s Mokrými Lazci rozhodně nenudil. Domácí se přitom o vítězství připravili značnou mírou sami, protože zahodili spoustu vyložených šancí. Začátek se jim ovšem vydařil na podtrženou jedničku. V 8. minutě trefil Sebrala bránícího Půdu, odražený balon posunul Obrusník na Balarina a ten pohodlně rozvlnil síť – 1:0. Hosté ale opláceli naprosto stejnou mincí. Žurek z levého křídla odcentroval na přední tyčku, kde Pavel Galvas přetlačil Sikoru a na světelné tabuli se objevily dvě jedničky – 1:1. Bolatice okamžitě přitopily pod kotlem, jenže Gaida, Šula anebo Monsberger si vylámali zuby na výborném gólmanovi Nykšovi. Klasicky se tedy uplatnilo otřepané pravidlo „nedáš – dostaneš“. Wojnar vydláždil perfektní českou uličku pro Bystrého, který s přehledem překonal brankáře Kramáře – 1:2. Domácí chtěli okamžitě vyrovnat, ale Obrusník opakovaně selhal.

V 54. minutě se tak Obrusník raději převtělil do role nahrávače, když opět úspěšně asistoval Balarinovi – 2:2. O chvíli později došlo k výsledkovému obratu, protože Sebrala chytře přehodil Nykše – 3:2. Mokré Lazce se ovšem s případnou porážkou nesmířily. Devět minut před závěrečným hvizdem se fatálně nedohodli Gaida s Kramářem, dotěrný Žurek přistavil míč střídajícímu Cimingovi a ten zařídil dělbu bodů – 3:3. Ve zbytku zápasu se sice potřetí prosadil Balarin, jenže sudí mávali ofsajd.

FK Bolatice
Jiří Šula, asistent trenéra Bolatic: „Diváci si zápas zřejmě užili, ale mně se strašně těžce hodnotí. Potřebovali jsme vyhrát, jenže místo toho jsme pouze remizovali. Soupeře jsme přitom měli na lopatě. Kdybychom v prvním poločase vstřelili pět gólů, tak by se nikdo nedivil a Mokré Lazce by jely domů s brekem. Bohužel nás vychytal hostující brankář a navíc jsme obdrželi strašně hloupé góly.“

FK Sokol Mokré Lazce
Jan Žurek, záložník, Mokrých Lazců: „Před zápasem bychom asi bod brali, ale teď jsme trošku zklamaní, protože jsme po prvním poločase vedli. Sportovně však musím uznat, že nás dost podržel gólman Nykš, který domácím zneškodnil spoustu šancí. Bolatice hrály opravdu dobře, ale prostě jim to tam nepadalo. Bohužel se momentálně potýkáme s dost velkou marodkou, když někteří kluci nastoupili se sebezapřením.“