9.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

Heraltice mají silné konce zápasů

83. J. Otipka , 87. D. Žurek - 63. R. Bělan
0

I když Ludgeřovice vedly ještě sedm minut pred koncem utkání, tak Heralticím se podařilo v závěru skóre dvěma góly otočit.

Velké Heraltice nadále vyrážejí dech všem fotbalovým odborníkům, protože po čtvrté výhře v řadě pronikly na medailové stupínky. První poločas jejich zápasu s Ludgeřovicemi ale moc krásy nepobral. Hosté vystrčili růžky při jedovce Němce, jenže zkušený gólman Šmajstrla převedl velmi spolehlivý zákrok. Na opačné straně namířil Zemborski svůj trestňák přímo do šibenice, kam ovšem přilétly rukavice brankáře Hájka. Vzápětí si vybral Hájek slabší chvilku, ale Adam Rolný ho z půlky hřiště nedokázal přelobovat. Ludgeřovice reagovaly ofenzivním výletem stopera Fejerčáka, po němž skočil Jiří Otipka obětavě do střely Klosovi. Konec úvodního dějství už orámovaly pouze propagační pokusy velkoheraltických Jana Otipky a Miroslava Rolného, popř. nepřesné rány hostujících Klose s Bělanem.

Cílené zařízení po přestávce nezasáhli ani Němec se Zvardoněm, takže se skóre měnilo až v 63. minutě. Po dlouhém výhozu Hájka neodhadl Zemborski let míče, Mudroch následně vysunul kupředu Němce, přičemž Šmajstrla zaspal a Bělan nasadil Vladimíru Valchařovi potupné jesličky – 0:1. Ludgeřovice pak mohly několikrát rozhodnout, jenže Bělan s Kolenkem selhali, čímž zřejmě urazili fotbalového pánaboha. Závěr totiž patřil domácím. Hodně emocí vzbudila 83. minuta. Po rohu Miroslava Rolného se vyšrouboval do vzduchu Piatkevič, jehož hlavičku sice Hájek reflexivně vytlačil, ale od ruky Jiřího Otipky putoval balon do sítě – 1:1. Hosté okamžitě obsypali sudího Seidlera, který však usoudil, že ruka byla u těla a gól uznal. Kalich hořkosti si Ludgeřovice vypily do dna v 87. minutě. Miroslav Rolný opět zakroutil roh do vápna, kde míč prodloužil patou Čunta a pozapomenutý Žůrek otočil na 2:1. Hostující družina tentokrát reklamovala ofsajd, jenže znovu s nulovým efektem. Spravedlivou remízu poté odmítl Šmajtrla, když zneškodnil příležitost Nagyho.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic:: „Pěkná divácká návštěva sledovala opatrný duel, který místy připomínal zákopovou válku. Žádné mužstvo nechtělo udělat chybu, takže se zápas pořádně rozjel až po prvním gólu. Hosté pak několikrát odmítli přidat potřebnou pojistku a připustili pro ně doslova infarktový závěr, v němž jsme dvěma slepenými a téměř totožnými brankami haluzově rozhodli o zisku dalších třech cenných bodů.“

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, útočník Ludgeřovic: „Jsem velmi zklamaný. Během své kariéry jsem toho dost zažil, ale podobný zářez ze strany rozhodčích za celou svou kariéru nepamatuji. Sice jsme dřeli až do konce, jenže proti čtrnácti lidem se hraje těžce. Vůbec se nedivím Víťovi Baránkovi z Bolatic, že posledně vypěnil. Na druhou stranu můžeme nadávat i sami sobě, protože jsme mohli několikrát pojistit naše vedení.“

M. Šmajstrla [-] - J. Otipka [-] , D. Šimon [-] (85. D. Žurek [-] ) , J. Otipka [-] (67. D. Klein [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] (78. J. Richter [-] ) , D. Zvardoň [-] (55. J. Tesař [-] ) , J. Piatkevič [-] , M. Zemborski [-] (73. M. Valchař [-] ) , P. Čunta [-]

T. Hájek [-] - D. Havlík [-] (34. M. Postředník [-] ) , J. Kolenko [-] , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , L. Stepek [-] , J. Mudroch [-] , K. Klos [-] , R. Bělan [-] (85. D. Balgar [-] ) , R. Fejerčák [-] , D. Lischka [-] (46. D. Nagy [-] )

ŽK: 85. J. Piatkevič , 90. D. Klein - 39. J. Němec , 74. L. Stepek , 81. J. Kolenko , 85. M. Pěntka .
Počet diváků: 270. Rozhodčí: SEIDLER René - HNILA Martin, HRŇA Petr.