4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2017-2018

--

--

Chlebičov těsně porazil nováčka z Heraltic

0

Chlebičov se běhěm zápasu ujal dvoubrankového vedení. Heraltice už jen snížily deset minut před koncem zápasu.

Fotbalisté Chlebičova na vlastním stadionu potvrdili roli favorita. Jejich počáteční nápor přinesl nepřesné pokusy Gabaje, Korbela anebo Radka. Nerozhodné skóre však vydrželo pouze do 19. minuty. Hostující Zvardoň nedokázal zblízka dloubnout balon přes gólmana Sýkoru, načež následoval smrtící kontr, který táhl Villaschek a Maloch vměstnal míč nechytatelně k tyči – 1:0. Ve zbytku první půle domácí naprosto dominovali, ale výborného brankáře Patrika Kleina podruhé nepřekonali. Za ušima se postupně drbali Korbel, Maloch anebo Kužel.

Stejný scénář se odehrával po přestávce. Nejprve těsně nedoklouzal na balon Gabaj, jenže mnohem větší příležitost zavraždil až Maloch. Kužel proměnil velkoheraltické borce ve statické kuželky a ideálně nabil Malochovi, který ze dvou metrů pálil pouze do nebes. Koncovka následně zradila i jejich týmového kolegu Majewského. V hostujícím dresu na sebe upozornili Jiří Otipka, Šimon a Piatkevič, ale také oni pokazili finální fázi. Klid do chlebičovských řad tedy vnesla až 72. minuta. Dzierža na půlce přetlačil Vladimíra Valchaře, Korbel si sice při sólovém nájezdu vylámal zuby na Patriku Kleinovi, jenže hlavička Kužela už směřovala do sítě – 2:0. Na vítězství domácích už nic nezměnila ani korigující trefa Piatkeviče, který se předtím zasekávačkou zbavil křižujícího Lindy – 2:1.

SK Viktorie Chlebičov
Vilém Axmann, trenér Chlebičova: „Do zápasu jsme vkročili nesmírně aktivně. Během úvodní čtvrthodinky jsme byli velmi nebezpeční, ale naše střely postrádaly přesnost. Pak nám naštěstí vyšel rychlý brejk a na hřišti jsme začali dominovat. Ze čtyř tutových šancí jsme ovšem gólovou pojistku nevytěžili, takže se najednou osmělovali hosté. Potom se nám díkybohu povedlo dát druhou branku. V závěru jsme si to ještě zkomplikovali, ale jinak jsme vyhráli naprosto zaslouženě.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, náhradní brankář Velkých Heraltic:: „V Chlebičově jsme chtěli zabojovat o co nejlepší výsledek, jenže v prvním poločase jsme se ocitli pod velkým tlakem silného soupeře. Po přestávce jsme konečně začali kousat, ale opět nás zradila mizerná koncovka. Domácí sice zvítězili zaslouženě, ale my jsme rozhodně neudělali ostudu. Z Chlebičova jsme odjížděli se vztyčenou hlavou a s vědomím, že pro body je třeba makat celý zápas.“

V. Sýkora [-] - F. Linda [-] , J. Majewski [-] , L. Villaschek [-] - R. Maloch [-] , L. Kužel [-] (81. D. Tesař [-] ) , L. Gabaj [-] (64. M. Dzierža [-] ) - A. Korbel [-] (90. M. Starý [-] ) , J. Radek [-] - F. Metelka [-] , P. Kozelek [-]

P. Klein [-] - J. Tesař [-] (55. V. Kocián [-] ) , J. Otipka [-] (70. D. Klein [-] ) , P. Čunta [-] , J. Otipka [-] (33. J. Piatkevič [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (80. J. Richter [-] ) , A. Rolný [-] , D. Zvardoň [-] (80. M. Štěpán [-] ) , M. Zemborski [-] , D. Šimon [-]

ŽK: 30. F. Linda , 69. R. Maloch - 71. A. Rolný , 75. P. Čunta .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: VOJKOVSKÝ Michael - ZÁVODNÝ Vít, POLEDNÍK Radek.