--

--

Macíček rozhodl o třech bodech Jičína

17

A vítězná jarní série Nového Jičína pokračuje …, když ji nepřerušil ani poslední celek tabulky, který se po odloženém zápase úvodního kola v Ústí, následném vítězství s Jeseníkem 4:2 a remíze 1:1 na hřišti druhého Dolního Benešova, netajil záměrem Nový Jičín porazit

Po úvodních několika minutách hry, kdy si domácí vynutili určitý tlak, přišla ve skoro celé zbývající části prvního poločasu výborná kombinační útočná hra hostí vycházející ze spolehlivé obrany, která přinesla několik velmi dobrých šancí ke skórování. První  z nich nevyužil po čtvrthodince hry Pyclík, který dostal krásnou přihrávku od Juříčka, ale osamocen na hranici šestnáctky branku přestřelil. Zdálo se, že domácí jsou velmi aktivní útočnou hrou hostí docela zaskočeni, čehož hosté využili ve 26. minutě, kdy se po předcházejícím obléhání pokutového území domácích, dostala nezištná přihrávka Pyclíka k Macíčkovi, který neměl problém umístit míč střelou k tyči za záda Mrozka - 0:1. Ovšem o dvě minuty později mohlo být srovnáno, když se z rohového kopu dostal míč přes obránce k před brankou Ognyanova  nekrytému Bibakovi, který však na štěstí pro hosty a výborném zákroku brankáře, velkou šanci nevyužil. Hosté pak měli do přestávky ještě několik dobrých příležitostí k navýšení skóre, ale z několika přímých kopů za fauly domácích hráčů nic nedali, střelu Pyclíka z úhlu brankář Mrozek vyrazil, neúspěšná byla i střela Juříčka, od něhož skončil  obráncem odražený míč za brankovou čárou. Jedna z mála útočných akcí domácích skončila krátce před přestávkou před šestnáctkou hostí, jejich další útočná akce skončila faulem na Javorka.

Ještě brzy po zahájení druhého poločasu přišla krásná rychlá kombinační akce hostí, na jejímž začátku byl kapitán Švec, ale Opatřil nabídku od Kalicha nezúročil.  Pak již byli hosté, v podstatě až do závěru utkání, pod stálým tlakem domácích s jejich mnoha velmi nebezpečnými akcemi, které končily   několika rohovými kopy, s nimiž si především Ognyanov i s námahou poradil vyboxováním míče mimo pokutové území. Důsledkem  agresivní a v několika případech i dosti tvrdé hry domácích, zejména ve druhém poločase, bylo „ocenění“ hned čtyřmi žlutými kartami, z nichž dvě byly po ataku na brankáře Ognyanova, který musel řešit velmi nebezpečné situace  zákroky vyběhnutím mimo pokutové území. Přestože hra hostů  byla zcela jiná než v prvním poločase, když  se jim moc nedařilo zejména podržet míč a účinně kombinovat, z čehož hrozili domácí dlouhými nakopávanými míči dopředu a obrana s Ognyanovem měli stále co řešit. Poté, co Wolf vyřešil nebezpečnou situaci před šestnáctkou výborným čistým  zákrokem proti Hanuskovi a v zápětí odrazil míč na roh zákrokem Javorek, se do rychlého kontru dostal  střídající Urbanovský s faulem na něj. Po dalším zákroku Ognyanova, přišla následná rychlá akce jeho spoluhráčů, na jejímž konci byla nebezpečná střela Macíčka, kterou brankář Mrozek zlikvidoval. Když se už ve tříminutovém  nastavení vytáhl bravurním zákrokem Ognyanov proti nebezpečné střele Czyže mířící do branky a další míč po rohovém kopu opět vyboxoval do bezpečí, mohli si hosté oddechnout, že hubené vedení uhájili a za vítězství si připisují  další tři body, které je v tabulce drží na dostřel samotné „špice“.

FK Nový Jičín
Trenér Pavel Hajný: „Byla tady, což jsme čekali horká půda, což se i ukázalo. Z naší strany byl první poločas mnohem lepší než druhý, sice ten začátek asi pět minut byl špatný, když jsme tam ztratili tři jednoduché míče. Potom jsme měli jednoznačnou převahu na míči, dali jsme branku a měli jsme další možnosti. Taky je pravda, že oni za stavu jedna nula nedali po rohovém kopu nepochopitelně vyloženou šanci, což bylo pro nás štěstí. Ale druhý poločas již nebyl z naší strany tak dobrý, protože jsme nepodrželi balón a zbytečně jsme se ho zbavovali a oni v podstatě jenom hráli jednoduše a vlastně nakopávali dlouhé nebezpečné balóny dopředu a ono se z toho vždycky může něco stát. Naše vítězství je obrovsky cenné, mám z něj upřímnou radost a jsem plně spokojený“.