3.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. A, 2016-2017

--

--

24. R. Hertl (p.) - 7. M. Jícha (p.)
0

Ve 3. kole nejnižší krajské soutěže přivítali fotbalisté rezervy SK Rakovník Velkou Dobrou, která byla po úvodních dvou kolech na chvostu tabulky bez bodu a bez vstřelené branky. Domácí tým měl ovšem na svém kontě jen bod. Hosté byli od počátku utkání aktivnějším týmem a vzhledem ke konečnému výsledku mohou litovat své špatné koncovky. Nutno však podotknout, že výkon domácího brankáře Hrbka byl bravurní.

Hosté do utkání vstoupili aktivně a hned v 6‘ fauloval ve vápně Plaček pronikajícího útočníka a byla z toho penalta. Tu s nutnou dávkou štěstí proměnil Jícha – 0:1. O tři minuty později se až před Hrbka dostal Volman a domácí brankář vytáhl svůj první parádní zákrok během velmi slunného zápasu. V 15‘ utekl hostující obraně M. Tvrz a zpětnou přihrávkou našel na vápně Plačka, který ovšem v dobré příležitosti přestřelil branku. Aktivní domácí Faigl se dostal ve 24‘ k míči ve vápně hostů a byl faulován. Pokutový kop sebejistě proměnil domácí špílmachr Hertl – 1:1. Ve zbylé části prvního poločasu se ještě dvakrát předvedl Hrbek, když zlikvidoval dvě obrovské příležitosti hráčů Čechie.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Aktivnějším týmem byli stále hostující hráči. V domácím dresu se během druhé půle ve dvou nadějných příležitostech ocitli M. Tvrz a Krupička, ale jejich šance zneškodnil veterán Zlata v brance hostů. Hosté měli obrovské příležitosti, ale domácí měli v brance neprůstřelného Hrbka, který v druhé půli chytil 4 vyložené šance hostujících hráčů. Střídající Libecajt zase v čisté brankové šanci zamířil vedle branky.

Vítěze utkání určily pokutové kopy. V domácím dresu penaltu proměnili: Rohla, Plaček, M. Tvrz a Kýzl. Neproměnil jen Faigl, který přestřelil branku. Domácí brankář Hrbek korunoval svůj vynikající výkon, když zneškodnil pokutový kop Libecajtovi i Honetschlägerovi.

Autor: Marek Tvrz

SK Rakovník B
T. Hrbek [-] - P. Kýzl [-] , Z. Červený [-] , M. Rohla [-] , J. Plaček [-] - P. Nováček [-] (46. J. Votroubek [-] ) , M. Medřický [-] , R. Hertl [-] (63. D. Titlbach [-] ) - M. Tvrz [-] , P. Faigl [-] , M. Krupička [-]