Hořický Jiří Šedivý v rozhovoru s Hráčem kola

Nejvíce hlasů od vás v uplynulém hlasování získal hráč hořické Jiskry Jiří Šedivý. V posledním zápase si Hořice nechaly utéct první část zápasu s Roudnicí a ani stíhací jízda ve druhé půli nezabránila prohře 2:3.

0
V minulém zápase jste po prvním poločase prohrávali 0:3, čemu připisujete váš špatný vstup do zápasu?
Už jsme se několikrát bavili o tom, že zaspáváme začátky zápasů, a to se potvrdilo i v tomto zápase, kdy jsme rychle prohrávali 0:2. Těžko říct čím to je, při rozcvičování nikdo nic nevynechá a snažíme se před zápasem hecovat
Ve druhém poločase se vám přesto podařilo zápas dvěma góly zdramatizovat. Nabudil vás o přestávce „fén“ od trenéra?
Fén od trenéra bych úplně neřekl. Náš trenér nás zas úplně nefénuje (smích). I když si k tomu samozřejmě své řekl, ale spíš se nás snažil nabudit. Řekli jsme si, že si nechceme na domácím hřišti udělat ostudu a zkusíme s výsledkem něco udělat.
Hořice zažívají rozporuplný start do soutěže. Na čem musíte ještě zapracovat?
Především je to naše využívání šancí. Často jsme zbrklí v koncovce, nebo místo střelby volíme přihrávku, která se nakonec stává brejkovou, a jak už jsem zmiňoval, zaspáváme začátky zápasů.
Na domácí zápasy vám pravidelně chodí více jak 300 diváků. Je to jeden z důvodů, že následné venkovní zápasy se vám tolik nedaří, chybí vám divácká podpora?
Divácká podpora je samozřejmě hodně znát, nakonec pro lidi co přijdou to hrajeme, takže to jeden z důvodů určitě je.
V dalším kole pojedete na půdu Nového Hradce, co od tohoto soupeře očekáváte?
Těžké utkání a kvalitní soupeř, ale do každého utkání nastupujeme s tím, že chceme vyhrát, takže chceme a doufáme v 3 body.
Jste spíše silový nebo rychlostní typ hráče?
Se svými 70 kilogramy určitě nejsem silový typ, ale říct že bych byl úplně rychlostní typ, to taky nelze, spíše bych si přál být jednou rychlým hráčem.
Co je podle vás nejlepší stránka vaší hry?
Těžko říct, občas se mi povede nějaký centr, občas nějaká střela, klička už dlouho ne.
V hořické Jiskře působíte řadu let, co považujete za váš dosud největší úspěch?
Za můj největší úspěch považuji to, že jsem si mohl zahrát za A tým Krajský přebor mužů. Jinak snad jedině to, že jsem v mladších žácích vyhrál sošku pro nejlepšího hráče turnaje. Mám jí doma vystavenou na čestném místě (smích).
Jak vnímáte svoji fotbalovou kariéru, jste soutěživý, pracujete na svých schopnostech, nebo fotbal vnímáte jako „odpočinkovou“ záležitost?
Soutěživý určitě, na svých schopnostech pracuji neustále, ačkoliv mi to nejde úplně podle mých představ, ale především je pro mě fotbal koníček a zábava.
Co říkáte na vstup fotbalové Plzně do skupinové fáze EL, jak vidíte naděje českého klubu v dalších zápasech?
Plzeň určitě má na to, postoupit ze základní skupiny takže jí věřím, že určitě nějaké body udělá a postoupí.
Jak se díváte na „řidičskou“ oslavu gólu Davida Limberského ze zápasu proti Příbrami?
Co dodat, jedině snad to, že to vypovídá o jeho inteligenci.