V 1.B třídě jsou týmy, které mají kvalitu na vyšší soutěž, říká hráč 5. kola Martin Puk

Vítězem ankety o hráče 5. kola 1.B třídy sk.C se stal Martin Puk. Útočník a posila Pátku pomohl svému týmu k vítězství na hřišti Ostré hattrickem. Nyní si můžete přečíst rozhovor s Martinem.

0
Martine, nastřílel jsi hattrick za pouhých 24 minut. Můžeš nám své branky popsat?
První byl po zpětné přihrávce na vápno, odkud jsem vystřelil a míč po lehké teči jednoho z obránců skončil v síti. Druhý jsem dostal jako na zlatém podnose, kdy jsem zavíral zadní tyč a dostal přihrávku, takže už jen stačilo trefit prázdnou branku. A ten třetí byl hned o chvíli později, kdy jsem dostal přihrávku do běhu, udělal kličku obránci a následně i gólmanovi a pak už jsem to jen uklidil do branky.
Vyhráli jste 4:0, to vypadá celkem jednoznačně. Jak zápas vypadal z tvého pohledu?
Jednoznačné to právě vůbec nebylo. Domácí mají mladý běhavý tým doplněný o zkušené hráče a ke konci první půle nám po rohu pěkně zavařili, naštěstí z toho gól nepadl. Ve druhé půli domácí vsadili v útočné fázi na rychlost a dostali se do několika šancí, jen koncovka se jim nedařila. Naštěstí jsme první gól vstřelili my a následně přidali pojistku a pak už to domácí vzadu otevřeli a nám se podařilo přidat další branky.
Do Pátku jsi přestoupil z Hlízova hrajícího o soutěž výše. Co si od 1.B třídy slibuješ a jaké jsou tvé cíle?
Tak rád bych, aby jsme hráli v horní polovině tabulky, hráli jsme pěkný útočný fotbal na který se dá dívat.
Za dvě odehraná utkání jsi vstřelil čtyři branky. Máš nějakou metu, které by jsi chtěl v počtu branek dosáhnout?
Ani ne, takové mety jsem si nikdy moc nedával, je pro mě lepší když jako tým vyhrajeme ať už góly dává kdokoliv.
V týmu si hraješ i se svým bratrem Ondrou. Působili jste spolu už ve více týmech. Byl brácha jeden z faktorů, proč jsi si vybral právě Pátek?
Byl to jeden z hlavních důvodů.
Hrál jsi vyšší soutěže. Jak vidíš kvalitu 1.B třídy ve srovnání s těmi vyššími soutěžemi?
Tak malý rozdíl tam je, ale i v 1.B třídě jsou týmy, které mají kvalitu na vyšší soutěž.
V příštím kole přijede do Pátku Jíkev. Co od utkání proti zkušenému týmu očekáváš a těšíš se na souboj proti několika bývalým ligistům?
Já budu bohužel chybět, ale i tak věřím, že to kluci zvládnou a získají tři body. Já jim budu na dálku držet palce.
Chtěl by jsi na závěr někomu něco vzkázat?