O POHÁR MĚSTA OPAVY - 2. kolo

0

Dolní Životice - Budišov n. B. 0:1 (0:0), Vřesina - Bolatice 3:4 (1:3), Vávrovice - Velké Heraltice 3:4 (2:3), Kozmice - Darkovičky 2:5 (2:2), Dolní Benešov B - Štěpánkovice 0:2 (0:2), Štáblovice - Kylešovice 4:5 (2:2), Hlavnice - Zlatníky 1:0 (1:0), Strahovice - Oldřišov se sehraje 2. 8. 2017 v 17:30

Dolní Životice - Budišov n. B. 0:1 (0:0)

V úvodní čtvrthodině byl lepším týmem Budišov, který si vypracoval sedm tutovek a Siažík dokonce orazítkoval tyčku. Pak se hra vyrovnala a hrálo se od vápna k vápnu. Ke konci poločasu se do šancí dostaly i Životice, ale Hanák samostatný nájezd zahodil. V obdobném duchu pokračoval i druhý poločas. Za Budišov se do šancí dostal dvakrát Martin Pražák. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 79. minutě, když Filip Pražák rychle rozehrál standartku na Modelského, který přeloboval domácího brankáře Válka - 0:1. V samém závěru mohli domácí srovnat, ale vyloženou šanci Tenglera brankář Krása zneškodnil. Budišov tak postoupil a může se těšit na další zápas s Kylešovicemi.

Branky:

Rozhodčí: Migota - Pumr, Dostál

ŽK: Tengler - Němeček

Počet diváků: 38

Sestava Dolních Životic: Válek - René Ondřej, Pumr, Jakub Ondřej, Elbl (57. Štrbík), Dušek, Hanák, Javorek, Vícha, Tengler, Paliza

Sestava Budišova n. B.: Krása - Metelka, Němeček, Filip Pražák, Siažík, Martin Pražák, Miroslav Marek, Lukáš Marek ( 88. Anděl), Levák, Čonka, Modelský

Vřesina - Bolatice 3:4 (1:3)

Hrála se vyrovnaná partie se šťastnějším koncem pro hostující Bolatice. Zajímavostí zápasu byl fakt, že jak v bolatickém tak i ve vřesinském dresu nastoupil Petr Boček. Oba Bočci dali jednu branku. Do vedení šla v 9. minutě Vřesina, když přihrávku Boháče zužitkoval Koval - 1:0. Bolatice vyrovnaly po standardce, kterou proměnil Macura - 1:1. V 15. minutě otočil skóre bolatický Obrusník - 1:2. Pět minut před koncem prvního poločasu po chybě vřesinské defenzivy vsítil třetí branku hostí Sebrala - 1:3.  V 55. minutě snižoval po krásném náběhu narozdíl jedné branky Vojáček - 2:3. V 59. minutě střelou pod rukama hostujícího brankáře vyrovnal skóre zápasu vřesinský Boček - 3:3. V samotném závěru domácí Vojtěch Kocián nastřelil tyčku hostující svatyně a z následného protiútoku rozhodl o osudu zápasu hostující Boček - 3:4.

Branky: Koval, Vojáček, Boček - Macura, Obrusník, Sebrala, Boček

Rozhodčí: Komárek - Keller, Jarzab

ŽK: Vojtěch Kocián, Ondřej Kocián - Vlastimil Duda, Obrusník

Počet diváků: 105

Sestava Vřesiny: Lampart - Kolár, Čech, Rončka, Ondřej Kocián, Pagáč, Vojtěch Kocián, Boháč, Koval, Boček, Vojáček

Sestava Bolatic: Wrána (83. Kramář) - Zdeněk Duda, Vlastimil Duda, Gaida, Sněhota (46. Boček,), Macura (46. Plaček), Monsberger, Šula (63. Sikora), Sebrala, Langer, Obrusník (55. Kretek)

Vávrovice - Velké Heraltice 3:4 (2:3)

Na tradičně tvrdém vávrovickém povrchu se hrál v úmorném vedru od první minuty zajímavý zápas. Oba soupeři se potkali ve stejné fázi poháru přesně před rokem, kdy těsně výhráli hosté 2:3, a zajímavosti na utkání přidalo i to, že čtyři hráči na straně Velkých Heraltic začínali své první fotbalové krůčky právě na vávrovickém pažitu. Zatímco domáci se po nepovedene minulé sezóně snaží dát dohromady mužstvo, které by se pokusilo o okamžitý návrat do okresního přeboru, tak hosté, jako čerstvý účastník 1.A třídy, prijeli jako jasný favorit s cílem si zastřílet a dobře se naladit na ostrý start v nové soutěži, který je za dva týdny čeká. Od první minuty byla hra vyrovnaná, heraltičtí hráči prokazovali svou fotbalovou vyspělost a fotbalově měli nad domácími navrch, avšak vavrovičtí zase předčili soupeře svou bojovností a aktivitou. Jako první se osmělili domácí. Po standardní situaci z levé strany, kterou zahrával na přední tyč Šenk, se do míče téměř v leže hlavou lehce opřel Jan Lichovník a s pomocí břevna rozvlnil síť za překvapeným hostujícím brankářem - 1:0. Poté začali hosté domácí lehce přehrávat, a dostali se k několika pološancím, ze kterých hrozil převázně bývalý vávrovický hráč Adam Rolný, a standardním situacím. Rolnému se pak podařil samostatný únik, když dostal krásný balón mezi stopery a tváří v tvář domácímu brankáři nezaváhal, a s chladnokrevností ligového kanonýra vyrovnal - 1:1. Hosté byli i nadále aktivnější a po jedné z mnoha dalších pološancí se dostal k odraženému balónu na malém vápně, vávrovických odchovanec a obávaný heraltických kanonýr, Jan Otipka a pohodlně hlavou zavěsil - 1:2. Třetí trefu přidal v uvolněně hrající Adam Rolný, jež díky své aktivitě se dostal lacině k míči a přesnou střelou pozemi obstřelil domácího golmana - 1:3. Tato facka domáci přinutila k opětovné aktivitě ze začátku utkání, a odměnou jim byl gól Filipa Mruska, který se z hranice velkého vápna opřel do míče a nenápadnou střelou jej poslal po zemi přesně k tyči za bezmocného hostujícího golmana. Mrusek tak aspoň částečně odčinil své zaváhání ze záčátku utkání, kdy se řítil sám na golmana, ale pouze mu vypřášil rukavice. Do kabin se šlo za stavu 2:3 a čekalo se, že domácím, kteří měli na střídání pouze jednoho hráče, dojde dech a hosté si výhru pohlídají a rozjedou svůj obávaný brankostroj.

Druhá půle začala stejně jako ta první, fotbalovostí domácí za hosty zaostávali, avšak díky jejich aktivitě a bojovnosti se dostávali do pološancí a několika samostatných úniků. Na výborném hostujícím brankáři si vylámali zuby Chryczyk, Jakub Lichovník a dokonce dvakrát Filip Mrusek. Domácí byli za svou aktivitu odměněni v podobě gólu, který po samostatném úniku z pravé strany vstřelil po zemi na zadní tyč domácí záložník Jakub Lichovník - 3:3. Hra se poté začala kouskovat a hostujícím borcům, kteří si evidentně přijeli zahrát bago a nastřílet pověstnout "desítku", začali téct nervy. Když už se domácí hráči i fanoušci viděli na pokutovém puntíku, tak v 88. minutě udeřil po závaru před domácí svatyní hlavou střídající Štěpán a rozhodl o osudu utkání 3:4. Zbytek utkání se odehrál více méně s balónem na kopačkách zkušených hostujícíh borců, kteří se nakopávánými míči domácích nenechali rozhodit, a až na teatrální pád hostujícího Jiřího Otipky proběhlo vše, až do závěrečného hvizdu v klidu.

Autor: Jakub Štencek

Branky: Jan Lichovník, Mrusek, Jakub Lichovník - Adam Rolný 2, Jan Otipka, Štěpán

Rozhodčí: Radek - Šenk, Gilík

Počet diváků: 65

Sestava Vávrovic: Michal Bartusek - Olbrich, Lajfert, Schoppik, Mrusek, Jan Lichovník, Jakub Lichovník, Škopek, Šenk, Pchálek (46. Roman Bartusek), Chryczyk (46. Fifeger)

Sestava Velkých Heraltic: Patrik Klein, Čunta (46. Richter), Tesař,  Martin Valchrař (46. Piatkevič), Adam Rolný, Miroslav Rolný, Vladimír Valchař, Daniel Klein (46. Zvardoň), Jan Otipka, Šimon (78. Štěpán), Jiří Otipka

Kozmice - Darkovičky 2:5 (2:2)

Domácí se ujali vedení po rohovém kopu, když se úspěšným střelcem stal Matysík - 1:0. Hosté po chvilce srovnali, střelou Turanského ze šestnáctky - 1:1. Kozmice pak daly na 2:1 centrem z rohu kdy si to hostující brankář Varga srazil do branky - 2:1. Asi o minutu později Darkovičky srovnaly, když Moravec obstřelil brankáře po přihrávce Turanského - 2:2. V druhém už to bylo jednoznačné, Kozmice trochu odpadly a Kremzer dal tři góly, jeden po přihrávce Turanského do prázdné, podruhé objel brankáře a dal do prázdné a třetí z penalty.

Branky: Matysík, Varga (vlastní) - Kremzer 3, Turanský, Moravec

Rozhodčí: Šabatský - Lomozník, Bialas

Počet diváků: 75

Sestava Kozmic: Sajdok (46. Bortlík) - Herák, Bochňák, Matysík, Tomis, Gai, Remeš (54. Burda), Lukáš, Sládek (46. Lesniak), Ohřál (80. Holeček), Tsiolas (72. Kolondra)

Sestava Darkoviček: Varga - Lindovský (75. Bochňák), Buchvaldek, Adamčík, Strachota, Kabich (57. Zlotý), Rzidky (63. Ondič), Turanský, Wicker, Kremzer, Moravec (70. Kempný)

Dolní Benešov B - Štěpánkovice 0:2 (0:2)

V prvním poločase byli jasně lepší Štěpánkovice a Benešov se pouze bránil. Vedení se ujali hosté ve 41. minutě, když Liška dostal míč za obranu a napálil ho pod břevno - 0:1. Ve 44. minutě domácí obrana nezastavila Benka, který střelou podél brankáře podruhé rozesmutnil domácí fanoušky - 0:2. Ve druhém poločase se osmělil i Benešov, který se dostal do tří nadějných situací. V jedné Janík netrefil pořádně balón, ve dvou pak po centru mlýnka napálil Husovský pouze tyčku. O chvíli později po centru Stříbného Husovský přestřelil. Když ani Štěpánkovice neproměnily své šance, dospěl zápas k výhře hostů.

Branky: Liška, Benek

Rohodčí: Pavelek - Baránek, Toma

Počet diváků: 100

Sestava Dolního Benešova: Řehánek - Janovský, Bastl (75. Glogar), Pospěch, Šikora (50. Mlýnek), Lorenz (65. Reichel), Lokoč, Husovský, Stříbný, Janík, Vaculík

Sestava Štěpánkovic: Michal Tomíček - Novák, Heider, Machala, Dluhoš, Liška, Jakub Tomíček (88. Bielan), Grygarčík, Kufka (70. Harazim), Benek (80. Halfar), Grigarčík

Štáblovice - Kylešovice 4:5 (2:2)

Divácky velmi atraktivní duel byl k vidění ve 2. kole opavského poháru. Štáblovice na svém hřišti hostily celek z Kylešovic. O favoritovi zápasu nebylo třeba pochybovat, konečný výsledek, však o  rozdílu dvou tříd, ničím nenasvědčoval. Aktivně hrající hosté již od úvodu svého soupeře nijak nešetřili. Skóre otevřel ve 4. minutě mladík Levay, který doklepával, šťastně odrazivší balón od tyče, do prázdné brány - 0:1. Domácí kontrovali v 10. minutě Sedláčkem, jenž po prodlouženém nákopu, nekompromisně trestal samostatný nájezd - 1:1. Ofenzivně laděné Kylešovice, se ve 21. minutě znovu ujaly vedení, kdy se Fruncek uvolnil na levé straně a šibalským lobem, zakončoval individuální akci - 1:2. I přes poziční převahu soupeře, nesklápěli domácí zbraně, což se jim vyplatilo v samotném závěru prvního poločasu. V běžící poslední minutě první půle si Stanke navedl míč na střed hřiště a z dobrých 20ti metrů vypustil smrtící projektil vstříc hostující bráně. Razance střely byla natolik silná, že brankář Richter sice stačil zareagovat, avšak míč stečoval pouze do vlastní brány - 45. minuta 2:2. Do šaten se odcházelo za smírného stavu 2:2, akorát za rozdílných nálad obou trenérů. Druhá půle se nesla v obdobném duchu jako ta první. Míč na svých kopačkách drželo více mužstvo z periférie Opavy. Štáblovice se v druhé půli prezentovaly zpřesněním a uklidněním své mezihry. To mělo za výsledek překvapivé, leč zasloužené vedení.V 52. minutě s chutí hrající odchovanec Kylešovic Sedláček, zvyšoval na 3:2 z pohledu domácích. O vyrovnáni se nemalou měrou zasloužil hlavní rozhodčí Těžký, jehož nepochopitelně otočený verdikt za faul na domácího záložníka, poškodil domácí tým, který měl nakročeno k rozehrání přímého kopu. Po rychlé rozehře a následném brejku, vyrovnával Gračanin v 57. min na 3:3. Vyrovnávací brankou se hra přelévala nahoru dolů. V 65. minutě nechali na úrovni šestnáctky, zadáci Štáblovic, příliš volného místa Frunckovi, jehož střela alá "žblabuňa" doprostřed brány, smolně skončila za zády Kácala - 3:4. Štáblovice se však nenechaly smolnou brankou zaskočit a v 76. minutě slavily vyrovnání, po brance koho jiného, než agilního Sedláčka. Spoluhráčem chytře sklepnutý balón hlavou, na úroveň penalty, vybídl Sedláčka ke zkompletování hattricku - 4:4. V 81. minutě zmrazil všechny přihlížející domácí fandy, kteří již bezesporu pomýšleli na vyústění zápasu do atraktivního penaltového rozstřelu, Levay. V chumelenici před domácí branou, se nejlépe zorientoval a střelou do prázdné brány, vsítil rozhodující vítězný gól. Se závěrečný tlakem, se ještě štáblovičtí probojovali, do velmi slibné akce, kterou po netrefení brány, zastavil až zdvižený praporek pomezního.  Štáblovice se tedy s letošním pohárovým účinkováním loučí se statistikou jedné výhry a jedné prohry. Dalším vyzyvatelem Kylešovic, je mužstvo z Budišova nad Budišovkou.

Autor: Dušan Mrákota

Branky: Sedláček 3, Richter - Levay 2, Fruncek 2, Gračanin

Rohodčí: Těžký, Vícha, Holčapek

Počet diváků: 35

Sestava Štáblovic: Kácal - Durčák, Gibes, Dobrotka, Jedlička, Konvička, Ruso, Vícha, Baláž, Laovský, Častulík

Sestava Kylešovic: Richter - Bolacký, Drnda, Fruncek (75. Maloch), Gračanin, Hajduk, Hoferek, Jelenek, Kowalski (65. Kubíček), Levay, Pospíšil

Hlavnice - Zlatníky 1:0 (1:0)

V prvním poločase se hrála vyrovnaná partie s šancemi na obou stranách. Hlavnice se ujala vedení už ve 4. minutě, když se úspěšným střelcem stal Wollner - 1:0. Ve druhém poločase  už Zlatníky byly lepší. Zahodily tři až čtyři tutovky a navíc v samém závěru neproměnily pokutový kop, když jejich hráč přestřelil branku. Hlavnice tak se štěstím uhájila výhru a postup.

Vyjádření asistenta trenéra Zlatník Lukáše Wernera: Začátek zápasu nám vůbec nevyšel. Po zbytečné chybě, zahrávala Hlavnice standardku a odražený míč se dostal k volnému Wollnerovi a ten trefil míč do protipohybu Růžičky. 1:0! Tato rychlá branka nás dostala trošku na zem, ale na druhou stranu jsme věděli, že je ještě spousta času se zápasem něco udělat. Domácí hráli vesměs na dlouhé balóny od gólmana Kirchnera a nám se nedařilo kombinovat na zemi. Na Hlavnici máme pech. Měli jsme dost šancí na minimálně srovnání, ale nepřálo nám. V 89´ minutě pak ještě Uvíra neproměnil penaltu, a tak jsme na vyrovnání nedosáhli. Tento zápas byl náš první v přípravě, a tak doufáme, že další bude lepší. Zmínil asistent Zlatník Werner

Branky: Wollner

Rozhodčí: Heiser - Grulich, Černý

ŽK: Elbl, Vrána - Holuša, Uvíra, Václav Moris

Počet diváků: 50

Sestava Hlavnice: Kirschner - Ochrana, Lebeda (86. Bulanda), Hendrych, Wollner, Kukol (90. Dominik Lukáš), Elbl, Vrána, Rychta (70. Jakub Lukáš), Martin Ček, Wolf,

Sestava Zlatníků: Růžička - Levák (46. Václav Morys), Jiří Moris (74. Velecký), Diehel (62. Lukáš Němčík), Kořínek, Korbel, Holuša, Kavan, Tomáš Němčík, Uvíra, Chovanec (66. Bláha)

Stačí napsat na email info@fotbalunas.cz, co nejvíce nám nedostatek popište a my zajistíme, aby vše bylo v pořádku. Zároveň nám můžete pomoci s Vaším oblíbeným týmem. Napište nám na email tym@fotbalunas.cz aktuální soupisku, celá jména hráčů a budeme rádi, když nám budete dodávat informace z Vašeho klubu.