22.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

--

0

Netřebice doma bojovaly, ale nakonec se radovali hosté ze Žitovlic, kteří si odvezli tři body za těsnou výhru 2:1. Netřebice tak nepotvrdily doma výhru z minulého týdne z Košíka a v tabulce jim patří stále poslední místo se ztrátou dvou bodů na předposlední Záhornice. Žitovlice se naopak v tabulce odpoutaly od svých pronásledovatelů, na třetí Vrbici mají náskok 4 bodů a při zaváhání Mcel v Hrubém Jeseníků na první místo ztrácí po 22. kole 5 bodů (Mcely však mají zápas k dobru).

Netřebice inkasovaly po chybě gól do šatny

Domácí nastupovali k utkání s cílem navázat na minulé kolo, kdy dokázali vyhrát na hřišti Košíka 4:2, ale soupeřem jim byl aktuálně druhý tým tabulky Žitovlice. Hosté stále bojují o postup do III. třídy, a proto přijeli s cílem získat tři body. Netřebice nastoupily opět v rozestavení 4-5-1, s kterým se jim dařilo proti Mcelům a Křinci. Úvod utkání patřil domácím, kteří již ve 3. minutě si vypracovali slibnou šanci, ale po standardní situaci mířil Václav Melišík hlavou jen do brankáře Jaroslava Poděbradského. Další obrovskou příležitost měli domácí o deset minut později, kdy Tomáš Preisler běžel sám na brankáře, ale selhal v zakončení a bránu přestřelil. Poté se osmělili i hosté, kteří si vytvořili tlak a podnikali nebezpečné výpady, ale buď skvěle zasáhl domácí brankář Václav Volráb, nebo skvěle zasáhla domácí obrana. Obrovskou příležitost měli hosté po půlhodině hry, kdy po chybě domácí obrany hostující hráč postupoval sám na brankáře, ale ten ho nadvakrát vychytal a poté dokázal Zdeněk Bek odvrátit na rohový kop. V závěru prvního poločasu to již vypadalo, že oba dva týmy budou odcházet do kabin za nerozhodného stavu, ale proti byl hostující Josef Poděbradský, který dokázal využít samostatného úniku a překonal domácího brankáře. Žitovlice tak dokázaly vstřelit gól do šatny a odcházely do kabin spokojenější.

Domácí se snažili, ale vyrovnat se jim nepodařilo

Nástup do druhého poločasu patřil hostům, kteří byli aktivnější a jejich kombinační hra dělala domácím problémy. Domácí reagovali střídáním a přeskupením svých řad, kdy se z obrany do zálohy přesunul Martin Melišík a do útoku přišel Josef Vonička. Žitovlice si vytvořily několik stoprocentních brankových příležitostí, ale nedařilo se jim v zakončení, nebo je dokázal vychytat domácí Václav Volráb. Na další branku se tak čekalo až do 75. minuty, kdy se hosté ujali dvoubrankového vedení. Nedorozumění mezi obráncem a brankářem dokázal využít hostující útočník Martin Břichnáč, který vystihl malou domů a poté přeloboval vyběhnuvšího domácího brankáře. Hosté měli další příležitosti navýšit skóre, ale nedařilo se jim v koncovce. Toho dokázali využít domácí v 83. minutě a snížit na 1:2. Martin Melišík přihrál do běhu Josefu Voničkovi a ten dokázal překonat hostujícího brankáře. Hosté znejistili, naopak domácí se tlačili za vyrovnáním. Obrovskou příležitost si vypracoval po rohu Martin Melišík, ale hlavičkoval jen těsně vedle. Těsně před koncem hosté mohli přijít o své vedení, kdy chyboval hostující stoper Václav Gestřánek, o míč ho obral Martin Melišík a postupoval sám na brankáře, ale jeho zakončení dokázala domácí obrana zblokovat nad bránu. Domácím se nepodařilo vyrovnat, utkání skončilo těsnou výhrou hostujících Žitovlic 2:1.

Netřebice
Martin Melišík (obránce): "Hráli jsme se soupeřem z horních pater tabulky, ale hráli jsme vyrovnaný zápas. Za průběh v zápase bychom si remízu zasloužili. Po našich chybách jsme inkasovali dvě branky, ale pro diváky to byl pěkný fotbal."

Žitovlice
Martin Kříž (předseda): "Zápas to nebyl jednoduchý, což je vidět i na výsledku. Hodně jsme si vylámali zuby na jejich brankáři, který dobře uměl číst hru a byl neuvěřitelně mrštný. Jsem rád, že jsme nakonec vyhráli a držíme se před ostatními soupeři. Mcely si to teď zkomplikovaly v Hrubém Jeseníku, tak uvidíme, jak se ta naše skupina bude vyvíjet. Ještě nás čekají 3 zápasy, které nebudou vůbec jednoduché. Teď nás čekají Chleby a pak hrajeme až 11.6. s Mcelama a poslední zápas s Křincem. Když budeme mít štěstí a Mcely smůlu, tak se ještě v posledním kole může rozhodovat o vítězi."

Netřebice
V. Volráb [-] - J. Pipek [-] , V. Turek [-] (46. P. Peřina [-] ) , M. Melišík [-] , Z. Bek [-] - V. Melišík [-] , M. Bureš [-] (75. V. Peterka [-] ) , J. Knížek [-] (50. J. Vonička [-] ) , P. Kubáň [-] - O. Šandera [-] , T. Preisler [-] -

Žitovlice
J. Poděbradský [-] - V. Gestřánek [-] , R. Malý [-] (85. P. Buka [-] ) , M. Kříž [-] , M. Novák [-] - D. Knap [-] , M. Břichnáč [-] , J. Bednář [-] , M. Malý [-] - J. Poděbradský [-] , J. Novák [-]

ŽK: 78. J. Novák .
Místo: Netřebice. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Hlavička Pavel - BUREŠ Pavel (N), MALÝ Jiří (N).