21.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

Košík na jaře poprvé doma prohrál, nestačil na Netřebice

62. V. Kulich , 85. Š. Augusta (p.) - 15. J. Knížek , 30. T. Preisler , 76. J. Vonička , 90. P. Polman
0

Netřebicím se podařilo svému soupeři oplatit porážku z podzimu, když si odvezly tři body z Košíka po výhře 4:2. Košík tak utrpěl svou první porážku na domácím hřišti v jarní části soutěže a aktuálně již prohrál druhé utkání za sebou. V tabulce Košíku patří 9. místo. Netřebice naopak zažívají zlepšení, v tabulce jim sice patří stále poslední místo, ale na předposlední Záhornice již ztrácí jen 2 body. Svého soupeře tak mohou přeskočit, jelikož je čeká ještě vzájemný zápas v Záhornicích.

Netřebice dokázaly odskočit na dvoubrankové vedení

Košík opět nastoupil v kombinované sestavě, jelikož se potýká s rozsáhlou marodkou svého týmu. Netřebice přijely s cílem získat tři body a odčinit tak podzimní porážku od stejného soupeře. První poločas začali aktivněji hosté, kteří využívali i toho, že hráli "po větru". Vítr komplikoval domácím odkopy, které hosté pohodlně sbírali a podnikali nebezpečné protiútoky. Jeden takový dokázali hosté využít, když v 15. minutě se uvolnil Petr Kubáň, postupoval přímo na brankáře a dokázal ho prostřelit. Jeho střela však nebyla tak razantní a míč tak nakonec dorazil do brány Jindřich Knížek. Hosté byli aktivnější, domácím se nedařilo, jejich hra byla nepřesná. Ve 30. minutě se hosté radovali podruhé, když po další rychlé akci se podařilo domácímu brankáři pouze vyrazit míč na vápno, kde dobíhal Tomáš Preisler a poslal míč nechytatelně pod břevno. Navíc domácí utrpěli další ránu, když se jim zranil domácí motor zálohy Jaroslav Martínek, který musel střídat a absolvoval vyšetření v nemocnici. Hru domácích to jednoznačně poznamenalo, hosté hráli v klidu svou hru a na straně domácích začaly přibývat hádky a pokřiky k rozhodčímu. Ve zbytku poločasu se domácí neprosadili, hosté naopak mohli přidat další branky, ale selhali v zakončení, a tak se odcházelo do kabin za stavu 2:0 pro Netřebice.

Druhý poločas ovládly emoce

Ve druhém poločase se výhoda větru přesunula na stranu domácích. Košík začal aktivněji, zatlačil svého soupeře na jeho polovinu, vytvořil si několik šancí, ale měli smůlu v zakončení, když jejich pokusy zastavila několikrát branková konstrukce nebo skvělý hostující brankář Václav Volráb. Tlak domácích přeci jen přinesl své ovoce, když se v 62. minutě domácí dočkali. Závaru před brankou dokázal využít domácí Vladimír Kulich. Snížení vlilo domácím novou energii a ještě více se tlačili za vyrovnáním. Hosté reagovali přeskupením svých řad, do obrany se přesunul z útoku Martin Melišík, do útoku přišel střídající hráč Josef Vonička, který hru hostí oživil. Domácí se hnali za vyrovnáním, hosté podnikali nezpečné protiútoky. Hostům se dokonce podařilo vstřelit branku, ale jejich radost uťal hlavní rozhodčí, který branku neuznal kvůli hraní rukou. Hosté se přeci jen dočkali o pár minut později. Střídající Josef Vonička hlavičkoval po centru na branku, jeho pokus však brankář vyrazil pouze před sebe, stejný hráč pak skluzem dostal míč do brány. Nervozita na straně domácích začala gradovat, množily se nadávky a pokřiky na hlavu hlavního rozhodčího. Na hřišti přibývalo více vyhrocených situací, předváděná hra spíše připomínala boj a zákonitě tak přibývalo žlutých karet. Domácí si nadále vytvářeli řadu šancí, ale hosty držel skvěle chytající Václav Volráb. Naděje pro domácí nastala pět minut před koncem, když unikajícího Petra Duška zastavil jen za cenu faulu ve vápně Martin Melišík a domácí kopali pokutový kop. K míči se postavil Šimon Augusta a nemýlil se. Domácí stupňovali tlak nejen na hostující branku, ale také i na rozhodčího. Ve zbytku zápasu se již domácím nepodařilo vyrovnat, navíc hosté dokázali vstřelit ještě jednu branku, když skvěle hrající Petr Kubáň odcentroval na Josefa Voničku, který využil zaváhání domácího brankáře a sklepl míč ke zcela volnému Patriku Polmanovi, pro kterého již nebyl problém trefit prázdnou bránu. Netřebice tak oplatily svému soupeři porážku z podzimu a odvezly si z Košíka tři body.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Vadilo mi, že jsme nepředvedli týmový výkon. Musíme se opět vrátit k výkonům, které jsme předváděli na podzim, nyní se stále hledáme a máme obrovský problém s marodkou. Soupeř využil naše hrubé chyby a dokázal vyhrát.

Netřebice
Martin Melišík (útočník): Věděli jsme, že v Košíku je malé hřiště, takže jsme se vrátili k systému 4-4-2. Hráli jsme svou hru, bylo to vybojované utkání. Soupeř v prvním poločase vůbec nevěděl, ve druhém poločase byl soupeř lepší, vytvořil si šance, ale nás podržel náš brankář. Je i škoda, že nám rozhodčí neuznal branku po údajné ruce, která byla u těla. Jsme rádi za výhru, tentokrát jsme naše průběžné vedení dokázali udržet.

R. Chlíbek [-] - M. Velíšek [-] , J. Nechánský [-] , J. Malý [-] , P. Nechánský [-] - J. Votoček [-] , J. Martínek [-] (31. M. Boháček [-] ) , V. Kulich [-] , Š. Augusta [-] - P. Gušlbauer [-] , P. Dušek [-] -

Netřebice
V. Volráb [-] - P. Peřina [-] , Z. Bek [-] , M. Melišík [-] , J. Pipek [-] - J. Knížek [-] , M. Bureš [-] , M. Pokorný [-] (46. V. Peterka [-] ) , P. Kubáň [-] - T. Preisler [-] - V. Turek [-]

ŽK: 8. Š. Augusta , 31. V. Kulich , 73. M. Velíšek , 80. P. Dušek - 85. P. Peřina , 87. V. Volráb .
Místo: Košík. Počet diváků: 30. Rozhodčí: Brodský Luboš - ZAJÍČEK Josef (N), BUREŠ Pavel (N).