0

Straky B doma porazily přesvědčivě Košík 5:0. Díky tomu ukončily své čekání na zisk prvních bodů na jaře, připsaly si první tři body do tabulky, kde jim patří 7. příčka. Košík opět v nekompletní sestavě dokázal vzdorovat svému soupeři pouze poločas, poté již hra byla v režii domácího týmu. Hosté potvrdili, že venku se jim na jaře nedaří, když nedokázali získat ani bod. V tabulce Košíku patří 9. místo, ale dotírají na něj Chleby, které ztrácí pouhý bod.

Michal Horáček poslal domácí do vedení.

Utkání slibovalo zajímavý souboj dvou týmů, které v současnosti nehrají v ideální formě. Statistiky před zápasem mluvily jasně, domácí nedokázali vyhrát ani v jednom zápase, který na jaře odehráli. Hostům se pro změnu nedaří na jaře na hřištích soupeřů, odkud si nedokázali přivést ani bod. Navíc hosté přijeli oslabeni o několik hráčů základní sestavy. Domácí byli posilněni dvěma hráči z A-týmu, kdy Jakub Jeremiáš odehrál pouze poločas a střídal ho právě Jan Soukal. Domácí na svého soupeře vlétli a vytvořili si tlak. Jejich hra byla lepší, rychlejší, dařila se jim kombinace, kdežto hosté působili nervózně a byla vidět nesehranost. Z tlaku domácí vytěžili i vedoucí branku, když se dokázal v 18. minutě prosadit Michal Horáček. Další šance, které následovaly ze strany domácích, dokázal zlikvidovat skvěle chytající hostující Miroslav Boháček. Od 30. minuty se osmělili i hosté, kteří postupně vyrovnali hru a začali si vytvářet šance. Tu největší šanci, která volala po gólu, dokázal zlikvidovat i na druhé straně skvělě chytající Lukáš Digaňa, když zasahoval při hlavičkovém pokusu Jaroslava Malého. Kaňkou za prvním poločasem však bylo zranění hostujícího Jiřího Paula, který po nezaviněném střetu s domácím brankářem musel odstoupit z utkání se zlomeným nosem a musel jet do nemocnice.

Ve druhém poločase již hráli jen domácí.

Druhý poločas přinesl opět nástup domácích, kteří byli mnohem aktivnější a působili fotbalověji. Odstoupením Jiřího Paula se hostům narušila jinak fungující defenziva, čehož domácí začali využívat. V 56. minutě poslal domácí do dvoubrankového vedení Petr Janák, za dalších deset minut domácí dokázali přidat další dvě branky, když se dokázali za domácí prosadit nejdříve Jaromír Vítek a poté Jan Řehoř. Domácí tak získali pohodlné vedení 4:0, hostům postupně odcházely síly a úplně rezignovali. Zápas se tak už jen v podstatě dohrával. Poslední slovo před koncem zápasu si tak vzali domácí. Jan Soukal prošel přes tři hostující hráče, přihrál pod sebe na velké vápno, kde se do přihrávky opřel Roman Pečenka a krásnou střelou do šibenice uzavřel gólové představení domácích. Straky B si tak připsaly svou první výhru a zároveň první body v jarní části, naopak Košík stále čeká na nějaký bodový zisk ze hřišť soupeřů.

TJ Straky B
Jaromír Soukal (trenér): Před zápasem jsme si řekli něco k naší hře, řekli jsme si, že musíme hrát jako tým. Kluci si to vzali k srdci a bojovali. Jsem strašně rád, že se nám podařilo vyhrát, i když v prvním poločase to bylo vyrovnané, ale ve druhém poločase jsme byli jasně lepší a dali potřebné branky. Rád bych tímto celé mužstvo pochválil, že opět hráli fotbal a běhali. Kdybychom prohráli, tak už by to byla ostuda, pokud bychom pokračovali v našich výsledcích nadále.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): Hra byla v první půli vyrovnaná, ale soupeř nás druhý poločas jasně přehrál. Chtěl bych pochválit našeho brankáře Boháčka, který nás hodně podržel a díky němu nebylo konečné skóre vyšší. Potýkáme se s hráčskými absencemi a naše hra postrádá bojovnost. Navíc jsme přišli o Jirku Paula, který odstoupil kvůli zlomenému nosu a sezóna pro něj skončila. Pro nás je to obrovské oslabení našich obraných řad. Jinak z výsledku jsem hodně zklamaný.

TJ Straky B
L. Digaňa [-] - J. Novák [-] , P. Janák [-] , L. Sluka [-] , M. Horáček [-] (58. J. Vítek [-] ) , M. Šrůt [-] , J. Jeremiáš [-] (46. J. Soukal [-] ) , J. Řehoř [-] (81. M. Türoczy [-] ) , L. Macoun [-] , M. Kadeřábek [-] , R. Pečenka [-]

M. Boháček [-] - J. Nechánský [-] , M. Velíšek [-] , J. Paul [-] (46. F. Novák [-] ) , J. Malý [-] - P. Nechánský [-] , V. Kulich [-] , J. Martínek [-] , J. Votoček [-] - P. Dušek [-] , L. Kubík [-] (62. M. Kučera [-] )

ŽK: 66. M. Šrůt .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: Rozvoral Miloš - ŘEHÁK Martin (N), ZAJÍČEK Josef (N).