17.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

--

--

0

Poslední Netřebice doma hostily tým Chleb, který ještě na jaře neprohrál. Domácí se dokázali svému soupeři vyrovnat a sahali opět po dalším vítězství, ale Chlebům se nakonec podařilo vyrovnat a zápas tak skončil 3:3. Netřebice si tak připsaly doma zisk dalšího bodu, v tabulce již dokázaly získat 4 body, ale stále jim patří poslední místo. Naopak Chleby si připsaly již třetí remízu na jaře, stále drží sérii neporazitelnosti na jaře, která se již natáhla na 4 zápasy. V tabulce se bodově dotáhly na Běrunice B, ale díky horšímu skóre jim stále patří 9. místo.

Vyrovnaný poločas skončil remízou

Domácí vstupovali do derby s přáním získat body proti týmu Chleb, který naopak na jaře držel neporazitelnost. Pro hosty to bylo již 4 utkání venku, které v jarní části soutěže museli odehrát. Úvod utkání byl hodně vyrovnaný, oběma týmum se nedařila kombinace na těžkém terénu a tak bylo k vidění spoustu soubojů ve středu hřiště. Domácí spoléhali na nakopávání dlouhých míčů na své dva útočníky, kteří dělali problémy hostující obraně, která často chybovala a nepůsobila jistým dojmem. Hosté si také dokázali vypracovat několik šancí, ale jejich zakončení postrádalo přesnost. Na branku se tak čekalo až do 24. minuty, kdy se přeci jen hosté dokázali prosadit. Z hranice vápna napřáhl hostující Jiří Janata a nedal domácímu brankáři šanci. Hosté poté byli aktivnějším týmem, ale jejich akce končili na pozorné domácí obraně. Domácí se dočkali vyrovnání v 32. minutě, když centrovaný míč do pokutového území hostující brankář pouze vyrazil do dorážejícího Michala Pokorného, od kterého se míč dostal do brány. Aby toho nebylo málo, tak o tři minuty se domácí ujali vedení, když chyboval hostující stoper Martin Hůlka, míč se dostal k domácímu Petru Kubáňovi, který postupoval sám na brankáře a svůj únik spolehlivě zakončil. Hostům se však podařilo ještě do konce poločasu vyrovnat, když se prosadil František Richter

Remízu pro hosty zachránil Jiří Janata

Do druhého poločasu lépe vstoupili hosté, kteří si vypracovali mírný tlak, ale nedařilo se jim v zakončení, nebo jejich pokusy skvěle zlikvidoval brankář domácích Václav Vorláb. Vzhledem k tomu, že obrana hostí nepůsobila spolehlivým dojmem, vytvářeli si své šance i domácí, ale stejně tak jako hostům se i jim nedařilo v zakončení. Ani jeden tým nebyl průběžně s remízou spokojený, oba dva týmy chtěly vyhrát. V 71. minutě se opět usmálo štěstí na domácí tým, když zahrávali dlouhý aut, míč propadl až do malého vápna, kde číhal Martin Melišík a lehkou tečí i za pomoci bránícího hráče poslal svůj tým do vedení 3:2. Hosté byli inkasovanou brankou zaskočeni, jejich hra postrádala finální přihrávku a myšlenku. Dokázali se však rychle oklepat a za 7 minut bylo opět srovnáno. Po křídle zatáhl míč František Richter, nacentroval balón do pokutového území, kde se hlavou dokázal do protipohybu brankáře prosadit podruhé v zápase Jiří Janata. Hosté mohli dokonce i vyhrát, když se v obrovské příležitosti ocitl hostující Petr Horák, který běžel sám na brankáře, ale jeho pokus o přehození brankáře skončil nad bránou. Do konce zápasu se tak již skóre neměnilo a utkání skončilo remízou 3:3

Netřebice
Martin Melišík (útočník): Podařilo se nám utkání otočit, když jsme prohrávali. Ve druhém poločase se nám nepodařilo vítězství udržet, ale bod je asi spravedlivý.

Chleby
Luboš Černý (trenér): Bylo to derby na hodně těžkém terénu. Je to pro nás ztráta, chtěli jsme navázat na vítězství ve Strakách. Nepodržela nás obrana, dali jsme si skoro dva vlastní góly, nakonec můžeme být rádi za bod.

Netřebice
V. Volráb [-] - M. Pokorný [-] (53. J. Vonička [-] ) , J. Pipek [-] , M. Melišík [-] , Z. Bek [-] , P. Peřina [-] - P. Kubáň [-] , V. Melišík [-] , O. Šandera [-] (83. V. Stegbauer [-] ) - M. Lenk [-] , M. Bureš [-]

Chleby
P. Kyrpal [-] - P. Horák [-] (85. R. Ulmann [-] ) , F. Richter [-] , J. Janata [-] , M. Červák [-] , P. Kučera [-] , K. Šatný [-] , J. Jenčík [-] , M. Hůlka [-] (40. P. Krumpolec [-] ) , P. Hájek [-] (62. J. Kolbaský [-] ) , P. Ullmann [-]

ŽK: 65. J. Pipek .
Místo: Netřebice. Počet diváků: 55. Rozhodčí: Žižka Stanislav - BUREŠ Pavel (N), HŮLKA Petr (N).