26.kolo, Liberecký | Česká Lípa | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Stružnici nakonec stačil bod k udržení

0

Domácí přijeli s větší potřebou bodů, než kdy jindy. Nic ještě neměli jasné a stále jim hrozilo to, že se podívají o soutěž níže. Hráli navíc doma a proti Svoru, který již měl karty dané, se pořádně kousli a dokázali udržet přebor i pro příští rok...

Bezbranková půle

Utkání začalo na promáčeném povrchu, což je vina vydatného deště, který panoval na celém Českolipsku. Domácí hráli o vše a proto byla z jejich hry cítit nervozita, která jim na pohledné hře rozhodně nepřidala. To Svor byl oproti tomu o dost fotbalovější a navíc si za první půli dokázal vytvořit velké množství šancí, které se však míjeli s přesným zakončením. Domácím stále nešla finální nahrávka a tak jsme z jejich strany neviděli žádné vyložené ohrožení branky. Utkání tak došlo do konce za počátečního stavu 0:0.

Nakonec padaly i branky

Stružnice se dále snažila zápas ubojovat, ale techničtější hosté byli proti. V 64. minutě se do brejku vrhli hosté a zásluhou kapitána Rudinského, který zužitkoval odražený míč, překonal brankáře a rozvlnil síť jako první. Stružnice ovšem nic nevzdala a dokázala vyrovnat. V 80. minutě se totiž za druhé napomenutí, musel ze hřiště stěhovat hostující Houžvička Filip a nejen, že Svor oslabil, ale také se po jeho odpískání zahrávala standardka, která po zahrání z půlky hřiště, skončila díky Václavu Koždoňovi za zády brankáře Ladislava. To bylo víceméně vše a muselo se jít na penalty, které s větším štěstím ovládli hosté v poměru 2:4. I přes to, však domácí uhájili přebor a v soutěži zůstávájí i pro nadcházející ročník. Stav po penaltách 1:2.

TJ Dynamo Stružnice
Luboš Merenus (kapitán Stružnice): Byl to velice složitý zápas na těžkém terénu. Nakonec nám bod k udržení stačil a jsme za to rádi. Soupeř byl v zápase fotbalovější a my jsme se museli probojovat, alespoň k tomu rozhodujícímu bodu. Nakonec ho máme a má pro nás cenu zlata.

R. Čech [-] - M. Sokol [-] , J. Dvořák [-] , L. Merenus [-] - A. Havlík [-] (78. D. Šámal [-] ) , M. Bahník [-] - R. Ouborný [-] - V. Koždoň [-] , P. Mareček [-] , R. Blažek [-] (57. D. Čech [-] ) , B. Koždoň [-]