25.kolo, Liberecký | Česká Lípa | III. třída sk. A, 2015-2016

--

--

Libchava konečně a zaslouženě vítězí

0

Horní Libchava je týmem, který má velice mladý kádr. Tak, či onak, tým je na vzestupu a má v úmyslu porvat se o prostřední příčky v tabulce. To Zahrádky se nebezpečně blíží k místům posledním a tak je u nich zapotřebí též zabrat...

Stále bez branek

Hosté nepřijeli v plném kádru a domácí naopak měli jen málokoho mimo mim hřiště. Byli to ovšem domácí, kteří drželi otěže zápasů ve svých rukou a diktovali tempo po většinu zápasu. Za první poločas si vytvořili takové tři, čtyři vyložené šance, které ovšem neskončili jinak, než mimo branku. Hosté se na druhou stranu nedostávali blže k ohrožení, než ze standardních stiuací. Vlatně jen díky nim, byli schopni ohrožit bránu domácích. Poločas byl nakonec bez branek za počátečního stavu 0:0.

Libchava nakonec doma vítězí

Ve druhém poločase jsme viděli podobný scénář jako v tom prvním. Libchavští se tlačili na hosty a opět se víceméně hrálo jen na jednu branku. V 63. minutě se z malého vápna prosadil pěknou střelou Tichý Roman a poslal svůj celek do vedení. Hosté ovšem za deset minut poté vyrovnali a sice z volného přímého kopu, z kterých jako jediných byli pro soupeře nebezpeční. Postaral se o to Martin Chvojka v 74. minutě a utkání dospělo do remízového stavu. Ne na dlouho, protože v 83. minutě rozhodl o všech bodech Jaroslav Cihlář a to střelou z malého vápna a domácí tak po dlouhé době slaví zaslouženou výhru 2:1 nad soupeřem ze Zahrádek.

TJ Horní Libchava
Václav Erben (vedoucí Libchavy): Chtěli jsme už konečně vyhrát. Domácí hřiště pro nás bylo dvanáctým hráčem a zaplať pánbůh za ty dary v podobě vítězství. Určitě musím vyzdvihnout brankáře, který nás podržel. Také musím zmínit dorostence Brejšku, který na levé straně odvedl dobrý výkon.

M. Groman [-] - J. Brejška [-] , V. Ondrúšek [-] , P. Heinrich [-] , O. Pospíšil [-] , J. Cihlář [-] , T. Hřebřina [-] , V. Tkachenko [-] , M. Vyšohlíd [-] , R. Tichý [-] , J. Králíček [-]