Punda vystřelil Plavsku bod 2 minuty před koncem...

Kdo dnes zvítězí, tak se dostane na 2. příčku tabulky.

Hosté hlásí plnou sílu, domácí zase návrat Johnyho Heřmánka do sestavy.

Obě mužstva na jaře ještě nevyhrála, Buk dokonce nevstřelil ani gól !!!

Pro který tým bude sváteční neděle radostnější?

Za reportáž děkuji Jardovi Kozlovi...

Úvod patřil Plavsku...

Za krásného slunečného počasí a početné divácké návštěvě zadul do píšťaly sudí Bartyzal k derby utkání.

Oba týmy dělí od sebe pouhých 8 kilometrů, takže se dá říci, že v době bez aut by mohl tým AC Buk přijet k utkání i na kole :-)

Ale pojďme k utkání...

Derby začalo mírnou převahou domácích.

Už v 8.minutě se do slibné pozice z pravého křídla dostal Přílepek, ale dal vedle.

V 15 minutě, opět po centru zprava, netrefil dobře hlavou Bureš.

A když poslal trestňák ze 20 metrů domácí Písař těsně vedle branky přízemní střelou, tak se dostali do hry i hosté.

Ve 27. minutě vyslal Tomšík do levého křídla Leixnera, který sice přeloboval Novotného, ale také branku.

Ke konci poločasu Plavsko kralovalo a těžké střely od Březovjáka, Bureše a Trepky zlikvidoval skvělými zákroky gólman Vondrák.

Střídající Punda žolíkem...

Ve druhém poločase se tým Buku zančně zlepšil.

Moták poslal do úniku Leixnera, tomu střela nevyšla a byla z toho čudla, s kterou si Novotný poradil.

Po rohovém kopu Motáka se Kocourek z dobré pozice hlavou netrefil.

Po nedovoleném zákroku ze vzdálenosti 25 metrů od branky Vondráka a odpískání přímého kopu, vystřelil domácí šutér Bureš vedle.

Zhruba v 60. minutě se začalo přiostřovat v osobních soubojích.

Toto však nemělo dlouhého trvání, i díky dobrému sudímu Bartyzalovi, který hráče uklidnil.

První branka utkání se zrodila jak jinak než ze standartky.

V 68. minutě se z křídla dostal do vápna Kocourek a domácí jej poslali k zemi.

Sudí Bartyzal, i přes nevoli domácího publika, neváhal ani vteřinu a nekompromisně ukázal na penaltový puntík.

Penaltka byla zcela evidentní a stoper Filip Tomšík vstřelil první gól Buku v jarní části - 0:1 !!!

Domácí obdržená branka nedeprimovala a tlačili se za vyrovnáním. Tlak Plavska byl až neskutečný a hostům dělalo problém udržet míč na svých kopačkách.

Po jednom ze závarů, v 88. minutě, vykopl míč z prázdné branky hostující kapitán Moravec.

Jeho odkop však mířil přesně na kopačku střídajícího Luboše Pundy, pro kterého nebyl problém balón do branky propasírovat - 1:1 !!!

Radost Plavska byla zcela oprávněná. Po celé utkání nebylo Plavsko horším týmem a remíza je spravedlivá...

TJ Sokol Plavsko
Sokol Plavsko: No comment...

AC Buk
Jaroslav Kozel - manager týmu: Spíš než o pěkný fotbal se jednalo o překopávanou. Sice jsme vedli a to až do 88.minuty, ale pro domácí by prohra v tomto zápase byla krutá. Bod bereme, v Plavsku se neboduje snadno...

J. Novotný [-] - M. Bureš [-] , P. Písař [-] , J. Heřmánek [-] , V. Písař [-] , P. Přílepek [-] (46. L. Punda [-] ) , M. Březovják [-] , V. Šnajdr [-] , D. Prokeš [-] , T. Jon [-] , J. Kaštánek [-]

AC Buk
L. Vondrák [-] - L. Moravec [-] , P. Jon [-] , F. Tomšík [-] - P. Lexa [-] , L. Moták [-] , O. Jasanský [-] - L. Leixner [-] , J. Kocourek [-] , L. Vondráček [-] - F. Mencl [-]

Hráči zápasu: J. Heřmánek - L. Vondrák .
Místo: Tráva. Počet diváků: 85. Rozhodčí: BARTYZAL Vlastimil - JAROSLAV Brož (N), HAMERNÍK Zdeněk (N).