11.kolo, Ústecký | Ústí nad Labem | Okresní přebor , 2015-2016

--

--

Valtířov si z Chlumce odvezl tři body

0

V 11.kole Okresního přeboru spolu poměřili síly TJ Chlumec B a TJ Spartak Valtířov. K utkání s Valtířovem vyběhli chlumečtí hráči s cílem navázat na dvoubodový úspěch z Malečova, zápas se však vydařil spíše hostujícímu celku. Výkon domácích nedosahoval takových kvalit, o tom svědčí i konečný výsledek...

Domácí začali poločas ospale

V úvodu první půle působil domácí tým ospalým dojmem. Hosté, praktikující důraznou a agresivní hru vycházející ze zajištěné obrany, dělali domácím veliké problémy. V šestnácté minutě zahrával Chlumec rohový kop, hostující celek se dostal k odraženém míči a ve dvou hráčích překonal obranu domácích. Autorem branky byl Štěpán Slezáček - 0:1. Hra se i po vedoucí brance Valtířova odehrávala ve stejném stylu. Domácí drželi míč, ale chybějící důraz v zakončení, mařil šance již v počáteční fázi. Poločas skončil jednobrankovým vedením hostů.

Valtířov trestal domácí tým z brejků

Ve druhé půli se obraz hry se nezměnil: domácí se snažili o kombinaci, která díky nepřesnosti domácích hráčů končila na hranici pokutového území hostů, nebo v náručí pozorného brankáře Valtířova Slámi. Hosté zataženi v bloku před vlastní šestnáctkou a vyrážející do smrtících brejků. Domácí snažící se o vyrovnání, stále více otevírali obranu a to byla voda na mlýn hostů. V sedmdesátépáté minutě se z brejku trefil Antonín Hovorka - 0:2. Za pět minut bylo pro domácí ještě hůř. Další brejk proměnil v tříbrankové vedení Štefan Labai - 0:3. O tři minuty poté zasadil pomyslný hřebíček do Chlumecké rakve čtvrtou brankou Vladimír Tuzar - 0:4. Valtířov tak potvrdil dobrou formu z posledních zápasů a natáhl vítěznou šňůru na čtyři zápasy.

TJ Chlumec B
Vít Šturma: "Valtířov byl bojovnější, pohyblivější a rychlejší než my, navíc jim vyhovovala hra na brejky, čehož dokonale využili. Nám se naopak po celý zápas nedařila předfinální a finální přihrávka a naprosto jsme selhali v zakončení. Díky tomu jsme byli nebezpeční jen po velké vápno hostů. V příštím utkání s Povrly budeme muset přidat ve všech aspektech hry, pokud chceme pomýšlet na tři body."

D. Grupač [-] - J. Veselý [-] , P. Přibáň [-] , P. Švanda [-] , M. Semenský [-] - K. Jakš [-] , P. Mrvečka [-] , P. Duda [-] , V. Šturma [-] , F. Chrudimský [-] - R. Jakubec [-] -

TJ Spartak Valtířov
V. Sláma [-] - V. Tuzar [-] , Š. Slezáček [-] , D. Šumpík [-] (46. A. Hovorka [-] ) , D. Patyk [-] (72. Š. Labai [-] ) , D. Šumpík [-] , M. Kokoška [-] , V. Jackel [-] , M. Berjak [-] , J. Sůva [-] , P. Dvořák [-]

ŽK: 76. J. Sůva .
Hráči zápasu: Š. Slezáček .
Místo: Chlumec. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Formánek Tomáš - KOŠŤÁL Milan, PREKOP Štefan.