2.kolo, Ústecký | Chomutov | Okresní přebor sk. A, 2015-2016

--

I přes dvě vyloučení Droužkovice porazily Spořice B

74. O. Polák , 89. D. Dvořák (p.) - 13. P. Vrba , 34. M. Srbek , 90. O. Semivan (p.)
0

V úmorném vedru se hrálo 1.kolo okresního přeboru, kdy na hřiště rezervy Spořic zavítal celek Droužkovic. Hosté si tři body zajistili až v nastavení, kdy po faulu v pokutovém území proměnili nařízenou penaltu.

První poločas pro Droužkovice

První poločas se hrál v dobrém tempu, dá se říct od vápna k vápnu. Více šancí si vypracovali hosté a některé z nich dokázali proměnit. Již ve 13.minutě byla po faulu dopískána penalta, kterou až z dorážky do sítě umístil Petr Vrba. Droužkovice navýšily vedení ve 34.minutě kdy rozehrával gólman Roman Lhotský na záložníka, ten poslal pěkný centr na Michala Srbka, který úspešně zakončil - 0:2. O dvě minuty později přišla pro hosty rána, kdy byl po urážkách a hanlivých výrazech vyloučený Martin Klöpsch. I přes oslabení se utkání lépe vyvíjelo pro hosty, kteří do šaten odcházely v lepší, ač vyčerpané náladě.

Šok v nastavení

Druhý poločas byl o bojovnosti a o tom, jak se kdo popere s horkým počasím. Na hráčích bylo vidět, že síly odcházejí, proto se dlouho neměnilo skóre. Snížení ze strany domácích na 1:2 přišlo v 74.minutě, kdy se prosadil Ondřej Polák. Spořice cítily šanci, o to víc, že hrálo v početní převaze a tak se snažily alespoň o vyrovnání. To se podařilo v 89.minutě po faulu ve vápně, kdy rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. K míči se postavil Denis Dvořák a nemýlil se. V estejné minutě se do šaten poroučel další hráč hostů - Michal hrebičík. Zápas vypadal, že půjde do penalt, ale to by nesměla přijít v 92.minutě další penalta, kdy fauloval spořický hráč. Ondřej Semivan se nemýlil a Droužkovicím zajistil cenné tři body.

TJ Slavoj Droužkovice
Roman Lhotský (brankář TJ Slavoj Droužkovice): Byla to pro nás v tom vedru vydřená výhra, kluci makali a není jim co vytknout.