11.kolo, Středočeský | Nymburk | IV. třída sk. B, 2015-2016

--

Lídr tabulky Mcely se štěstím pouze remizoval v Košíku

7. P. Gušlbauer , 28. P. Gušlbauer , 56. M. Velíšek (p.) - 44. J. Pažout (p.) , 73. M. Hojsák (p.) , 88. V. Löbl
0

Košík potvrdil skvělou formu z posledních zápasů a doma remizoval s lídrem tabulky Mcelama 3:3, domácí mohli utkání vyhrát, ale nedokázali udržet nadějné vedení 3:1. Košík z posledních tří zápasů si připsal zisk 7 bodů do tabulky, což představuje polovinu všech získaných bodů za celou probíhající sezónu. Díky této skvělé formě hrají kolem středu tabulky. Hosté ziskem bodu za remízu udrželi první místo v tabulce, a jelikož druhé Rožďalovice prohrály, navýšili svůj náskok již na dva body.

Domácí dokonale zaskočili favorita

Papírově mělo být utkání jasnou záležitostí lídra tabulky Mcel, ale na to se fotbal nehraje. Domácí, motivováni úspěchy z minulých kol, se vrhli na favorita hned od začátku. Běžela teprve 7. minuta utkání, kdy domácí poslal do vedení Pavel Gušlbauer - 1:0. Vítěz Hráče 9. kola ukázal své kvality a potvrdil skvělou formu z minulých zápasů. Tento hráč však neřekl v utkání své poslední slovo, běžela 28. minuta utkání a stejný hráč opět utekl hostující obraně a zvýšil na 2:0 pro domácí. Zaskočení hosté poté přidali na aktivitě a zatlačili svého soupeře. Když už to vypadalo, že se do poločasu nic nestane, naskytla se hostům skvělá příležitost na snížení - pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Jiří Pažout a nemýlil se - 2:1. Tato branka do šatny znamenala pro hosty naději.

Se štěstím hosté na konci zápasu vyrovnali

Do druhého poločasu nasadili hosté nejlepší střelce soutěže Martina Hojsáka, který první poločas nehrál. Domácí však opět dokázali zaskočit svého soupeře a donutili jejich obránce k další chybě. Po faulu se kopala další penalta, tentokrát pro domácí tým. K míči se postavil Miroslav Velíšek a poslal domácí do dvoubrankového vedení půlhodiny před koncem zápasu - 3:1. Hosté poté opět zvýšili svůj tlak, a domácí se museli bránit. V 73. minutě se hostům podařilo snížit na rozdíl jedné branky. Kopala se již v utkání třetí penalta, druhá pro hosty. Úspěšným exekutorem se stal Martin Hojsák, který zaznamenal svou 14. branku v sezóně. Domácí však nebyli odevzdaným týmem, co jen brání, neustále podnikali nebezpečné výpady, ale bohužel nedokázali se prosadit a navýšit své průběžné vedení. Blížil se konec utkání a hosté se hnali za vyrovnáním. Když se zdálo, že domácí ten tlak hostí přežijí a dokáží fantasticky vyhrát, paradoxně sami nabídli hostům vyrovnání. Běžela 88. minuta, když se ke střele dostal hostující Václav Löbl a s velkým přispěním domácího brankáře a k údivu všech domácích vyrovnal na konečných 3:3.

TJ Sokol Košík
Jiří Kumstýř (trenér): "Na začátku utkání bych bral remízu všemi deseti, ale vzhledem k průběhu utkání je to škoda, že jsme to nedokázali udržet. Na druhou stranu jsme hráli proti kvalitnímu soupeři, lídrovi tabulky, a musím pochválit svůj tým za bojovnost a nasazení."

Mcely
Petr Hájek (trenér): "Byli jsme fotbalovější, ale domácí hrozili z brejků a dokázali trestat naše chyby. Chtěl bych pochválit celé mužstvo za bojovnost a za to, že se nesložili, když prohrávali již o dvě branky. Se štěstím jsme v Košíku získali bod, a díky zaváhání Rožďalovic, jsme navýšili vedení. "

R. Chlíbek [-] - V. Kulich [-] (46. M. Kučera [-] ) , L. Kulich [-] , M. Velíšek [-] , J. Paul [-] , P. Nechánský [-] - J. Votoček [-] (87. L. Kubík [-] ) , R. Topolčány [-] , O. Novotný [-] , J. Martínek [-] - P. Gušlbauer [-] -

Mcely
J. Němeček [-] - O. Bartoš [-] , J. Kulhánek [-] - J. Pažout [-] (46. M. Hojsák [-] ) , J. Kosina [-] , V. Klouček [-] (62. L. Bartoš [-] ) , V. Löbl [-] - J. Mareček [-] , M. Hojsák [-] (80. P. Hájek [-] ) , D. Fejér [-] - D. Matyásek [-]

Hráči zápasu: J. Martínek .
Místo: Košík. Počet diváků: 50. Rozhodčí: Havlas Petr - ZAJÍČEK Josef (N), HOJSÁK Luboš (N).