18.kolo, Jihočeský | Prachatice | III. třída, 2023-2024

--

--

Strunkovická rezerva vyloupila Lažiště

17

Důležitý souboj z popředí tabulky se v rámci okresní soutěže na Prachaticku odehrál v Lažišti, kam dorazila Strunkovická rezerva.

Vyrovnané utkání v Lažišti rozhodlo o své osudu až ve druhém poločase, který započali lépe hosté. Strunkovice, které podržel v prvním dějství brankář Kašpar, se dostaly do vedení v 53. minutě, kdy Pelechův centr dopravil do domácí sítě Michal Jílek. Stejný hráč navíc překonal brankáře Vitáčka o dvě minuty později i podruhé a "Mexiko" se rázem dostalo do dvoubrankového trháku. Domácí se snažili o zvrácení nepříznivého stavu utkání, výsledkem snahy byla však pouze třetí branka Strunkovic, která nakonec kvůli faulu na domácího brankáře Vitáčka neplatila.

Ani tento neuznaný gól však nenarušil strunkovickou radost, neboť Blaník vyloupil Lažiště poměrem 2:0 a příští víkend se utká s Dubem v souboji o první místo v soutěži.

TJ Blaník Strunkovice B
Jiří Kureš - asistent trenéra: Dnešní pochvala patří celému týmu za opravdu výborně takticky zvládnutý zápas, bojovnost a odhodlání. Zápas byl na dobré úrovni z obou stran plné šancí a ještě jednou pochvala, kdy nás doslova zachraňoval dnes bezchybný a výborně chytající A. Kašpar.