13.kolo, Zlínský | Kroměříž | Okresní přebor , 2023-2024

Rezerva Morkovic si poradila s Pravčicemi

2

Morkovice uvítaly na své půdě celek z Pravčic, zvítězily a doma na podzim ztratily body pouze s první Lubnou.

Rozhodlo se v prvním poločase

Do zápasu vstoupili skvěle domácí Morkovice, které se hned ve 3. minutě dostaly do vedení zásluhou gólu Radima Zápařky, který se ujal přímého kopu pár metrů za velkým vápnem a přímo z této standardky poslal míč do sítě Pravčic. Hostům z Pravčic se stále nedařilo dostat do tempa, a tak nadále diktovali tempo domácí. VE 25. minutě šli do vedení o dva góly po trefě Ondřeje Hrnčíře a hned 5 minut už vedení Morkovic navyšoval na 3:0 Patrik Rus. Skóre bylo oprávněné, Morkovice byly lepším týmem, hrály dobrý fotbal, soupeře prakticky nepustily za celý poločas k žádné šanci, ze které by se mohly Pravčice prosadit. Na 4:0 ještě ve 39. minutě navyšoval znovu Patrik Rus. Poločasové skóre tak bylo drtivé a hosté se potřebovali oklepat.

Pravčice vstřelily alespoň gól

V kabině hostů se o poločase evidentně děly věci, protože do druhé půle vstoupili hosté velice aktivně a hned v první minutě druhého poločasu se jim podařilo snížit na 4:1. Prosadil se David Jetelina, když obraně utekl po křídle a gólmanovi nedal šanci. Nadále byla ve druhé půli hra velmi vyrovnaná, šance se střídaly na obou stranách a Pravčice byly úplně jiným týmem než v první půli zápasu. Žádný další gól už jsme však neviděli a zápas skončil 4:1 pro domácí Morkovice. Pravčicím se podařilo vyhrát druhý poločas, ale náskok Morkovic byl příliš velký na to, aby dokázaly zápas zdramatizovat.

Pravčice
Vít Tkadlčík (trenér): Do zápasu jsme vstoupili špatně, kde hned z úvodního přímého kopu jsme obdrželi velmi lacinou branku. První poločas s Morkovicemi jsme odehráli snad nejhorší v této sezóně, kde jsme nebyli důrazní v osobních soubojích, aktivní s míčem i bez míče a to se odrazilo na vývoji utkání kde jsme prohrávali 4:0. Druhou polovinu jsme začali velmi dobře a korigovali jsme výsledek na stav 4:1. Hra se vyrovanala a hrálo se nahoru dolů což spíše vyhovovalo nám. Šance se střídali na obou stranách ale branku jsme již neviděli. Chci poděkovat našim věrným fanouškům, kteří nás podporují ve všech jak domácích tak hlavně i venkovních zápasech. Výkon z druhého poločasu byl troufnu si říct krásnou tečkou za podzimní částí sezóny.